#ODS Olomoucký kraj Živě

ODS

Regionální sdružení ODS Olomouckého kraje sdílel(a) příspěvek.

otevřít odkaz

ODS

Již zítra v naší krajské kanceláři, těšíme se na Vás!

otevřít odkaz

ODS

ČEKÁ NÁS DŮLEŽITÝ TÝDEN: 3 priority, které nesmí zapadnout 1. Premiér řekl, že neodstoupí, ani když půjde před soud kvůli Čapímu hnízdu. Protože prý jde o politický proces. Dost závažné tvrzení, ale novináři se už premiéra ani moc neptají, kdo za těmi politickými procesy podle něj stojí, kdo je objednává, když politickou moc má on sám... Všichni jsou tak nějak zvyklí, že Andrej Babiš, když se mu něco nelíbí, spustí kafemlýnek několika málo slov: účelovka, kampaň, antibabiš, provokace, praktiky StB, politický proces… Už to všichni známe, zvykli jsme si, ale přesně kvůli tomu je úplně rozvrácen úřad premiéra. Nikdo předsedu vlády už nebude brát vážně, i kdyby někdy náhodou mluvil pravdu. 2. Pravá ruka Miloše Zemana, Marie Benešová, míří na Ministerstvo spravedlnosti. Andrej Babiš jí prý vybral, protože potřebujeme bojovat s korupcí. V tom má pravdu, hned by mohl začít u sebe, postavit se čelem ke kauze Čapí hnízdo i k brněnské chobotnici hnutí ANO. Každému, úplně každému, je jasné co se tady děje. Proto podporuji protestní pochod proti této výměně. Když zvolení zástupci oslabují právní stát, je „občanská neposlušnost“ na místě. Samozřejmě k rošádě na ministerstvu nebudeme mlčet ani ve Sněmovně. 3. Svolali jsme mimořádnou schůzi Sněmovny. Společně s Piráty a KDU. Nejde nám o to, vládu jen tak kritizovat. Ale chceme řešit konkrétní věci: zprávu NKÚ, která říká, že Česká republika ztrácí dech. Andrej Babiš sice tvrdí, že zpráva vznikla na „politickou objednávku“, ale s podobnými závěry jako NKÚ přišla i Světová banka. Přál bych si, aby Andrej Babiš konečně naslouchal, hledal řešení a přestal pořád mluvit o „kampani“. Vždyť to už nikoho nebaví. Ve Sněmovně chceme řešit i extrémní schodek rozpočtu, který se objevil v březnu. Deficit těžko uvěřitelných 28 miliard, paní ministryně Schillerová snížila tím, že rozbila kasičku privatizačního fondu a peníze, které měly sloužit třeba na likvidaci ekologických škod, rozpustila na spotřebu. Je to, jako kdyby si rodina šetřila na opravu bytu, ale místo toho peníze použila na dražší dovolenou a ještě si k tomu půjčila. Takhle rozumné hospodaření nevypadá. Ale jak říkám, nechceme vládu kritizovat, ale představit vlastní řešení, bavit se o nich a najít co nejlepší cestu pro Českou republiku.

otevřít odkaz

ODS

Regionální sdružení ODS Olomouckého kraje je v ODS Olomouc.

otevřít odkaz

ODS

Stát musí přestat vést boj proti aktivním a pracovitým lidem. To je základní věc, pokud v tomto vláda nezmění přístup, nikam se neposuneme. A to je škoda. Máme totiž na to, abychom patřili mezi 10 nejlepších zemí na světě. Jenom potřebujeme, aby nám přestali vládnout socialisté různých barev, kteří si myslí, že musí řídit každý krok občanů.

otevřít odkaz

ODS

Pro usnadnění orientace v právní džungli jsme našli podporu napříč Poslaneckou sněmovnou 10. dubna 2019 Občanští demokraté představili úpravu jednacího řádu Sněmovny, která zavádí povinnost ke každému projednávanému zákonu přiložit také přehled nových povinností, které přináší. ODS se podařilo pro tuto úpravu najít podporu u Pirátů a hnutí ANO. Podle předkladatelů navrhovaný zákon výrazně usnadní orientaci v zákonech a povinnostech, které z nich vyplývají. „V množství předpisů, které vznikají, se obtížně orientují i právníci. Tím složitější je tato orientace pro malé a střední podnikatele nebo kohokoliv jiného, kdo se na právo nespecializuje. Přehled zaváděných povinností tuto situaci mění. Je to další z řady nástrojů, které přispějí ke změně přístupu státu k občanům. Podle navrhované úpravy bude muset s každým zákonem, který Sněmovna projednává, vzniknout také přehled toho, jaké povinnosti s sebou takový zákon nese, a sankcí, které za jejich neplnění zavádí,“ uvedl místopředseda výboru pro veřejnou správu Martin Kupka. Vytvoření tohoto přehledu ve formě tabulky by měl jako povinnost každý předkladatel návrhu zákona, ať je to vláda nebo jednotliví poslanci. Před vydáním ve sbírce zákonů by byl tento přehled doplněn o povinnosti, které byly do zákona zaneseny až v legislativním procesu. Kromě nových povinností bude přehled obsahovat i povinnosti, které nový zákon ruší. Výsledkem by měl být přehlednější právní řád. „Klíčové je, že jsme pro návrh zákona dokázali najít podporu napříč Sněmovnou. Připojili se zatím Piráti a hnutí ANO, ale pokud ho budou chtít podpořit i další kluby, budeme jenom rádi. Podpora napříč Sněmovnou dává velkou naději k tomu, že se zákon podaří prosadit, a usnadníme tím lidem orientaci v tom obrovském množství předpisů, které v současné době platí,“ doplnil předseda ústavně-právního výboru Marek Benda. „Je to také další pokus, jak přibrzdit neustálý přísun nových a nových povinností pro občany a podnikatele a jednoznačně nasvítit, co který zákon do jejich života skutečně přináší. Všichni, kteří navrhují zákony, tak budou muset vyložit karty na stůl hned na začátku. Musí být prvořadým zájmem státu, aby občanům a podnikatelům umožnil snadněji se orientovat v jejich povinnostech, obzvláště když má jejich plnění pod hrozbou často drakonických sankcí vymáhat. Jsem rád, že několikaletá snaha Hospodářské komory známá pod názvem PES nezapadla a bude mít takovou legislativní oporu, kterou právě teď navrhují poslanci, a to napříč politickým spektrem,” říká jeden z iniciátorů právní úpravy a Právního Elektronického systému - PES Zdeněk Zajíček.

otevřít odkaz

ODS

Zveme vas na besedu s nasimi kandidaty. Tesime se na vas v nasi krajske kancelari na Namesti Republiky 1 v Olomouci.

otevřít odkaz

Naši lidé