#ODS Zlínský kraj Živě

ODS

Vláda dnes sestřelila návrh ODS o zrušení povinné mateřské školky pro pětileté děti a zrušení povinnosti přijímat do školek dvouleté děti. Jednobarevná vláda ANO se postavila za typický legislativní paskvil od „výrobců lepších lidí“ ze sociální demokracie. Absolutní nesmysl prosazený kvůli teorii o prospěšnosti socializace dětí ze sociálně slabých rodin nepřináší 95 % dětí a jejich rodičů žádnou výhodu. Naopak na rodiče nakládá další povinnosti a dětem naprosto zbytečně přidává další povinný školní rok, aniž by se jakkoli změnily vzdělávací cíle. Je to klasická socialistická státní šikana, na kterou navíc těžce doplácí obce zřizující mateřské školky. Vláda se zřejmě rozhodla věnovat svůj čas a energii personálním čistkám na ministerstvech, než rozumné korekci imbecilních zákonů.

otevřít odkaz

ODS

ODS Zlínský kraj si aktualizoval(a) profilový obrázek.

otevřít odkaz

ODS

Už od listopadu upozorňujeme na to, že vláda bez důvěry nesmí přijímat zásadní opatření. Tak zní i nález Ústavního soudu. Neomezený mandát, který prezident republiky dal Andreji Babišovi, a nevratné kroky, které činí ministři vlády v demisi, nás však nutí k neobvyklému kroku, pro který budeme ve Sněmovně hledat podporu napříč politickým spektrem. Prezident republiky se ve svém televizním vystoupení 15. 2. na TV Barrandov vysmál „duchu Ústavy.“ Žádní poltergeisti prý nejsou. To bude nejspíš pravda. Neobáváme se samovolně se pohybujících předmětů. Máme strach z naprosto konkrétních kroků politiků, kteří si pro sebe – zdá se – uzurpují moc. Čarovat s Ústavou je nebezpečné, protože to otevírá prostor pro její postupné obcházení. Tohle nemůžeme ignorovat, a proto se pokusíme prosadit usnesení, kterým usměrníme vládu v demisi.

otevřít odkaz

ODS

Jako strana s obrovskou zkušeností na komunální úrovni, ve Zlínském kraji máme momentálně 161 zastupitelů, varujeme před současnou nepromyšlenou a populistickou snahou o zavedení přímé volby starosty (či hejtmana). Starosta je v současném systému hlavou většiny v zastupitelském sboru. Odpovídá za právní kroky vykonané obcí, proto nemůže reprezentovat menšinu. V systému přímé volby by mohlo dojít k situaci, kdy přímo zvolený starosta nebude současně hlavou většiny zastupitelů. Dostal by se tak do situace, kdy by odpovídal za cizí rozhodnutí. Zeptejte se svého starosty, jestli by dokázal vládnout proti většině a byl by ochotný ručit za rozhodnutí, se kterými by nesouhlasil.

otevřít odkaz

ODS

SPD Tomia Okamury vygumovalo svůj volební účet. Na poslední chvilku stačili okamurovci utratit 7,4 mil. Kč za služby v oblasti public relations a poradenství. Zatím se jakože neví, kdo peníze získal, protože faktury a smlouvy s „dodavatelem“ ještě zveřejněny nebyly. Vzpomeňme si na osud předchozího Okamurova projektu – Úsvitu přímé demokracie – těsně před tím, než spáchal rituální politické harakiri. Spolustraníci tehdy svého otce zakladatele vyloučili, protože ze strany nekontrolovaně odtekly miliony. Veškeré státní příspěvky Úsvit utratil za… těžko říct. Teď se příběh opakuje. SPD ve volbách získala 173 milionů, takže prostor pro poradentství je obrovský. Podnikání v oblasti státních příspěvků politickým stranám je zajímavý a dynamicky se rozvíjející obor. Pohybují se kolem něho zkušení businessmani, kteří v předchozích letech pomáhali s likvidací politické kultury v řadě politických stran. Tomio Okamura je v podstatě něco jako Henry Ford, protože zkrátil penězovod vedoucí ze státní

otevřít odkaz

ODS

Těsně před koncem roku jsme se s kolegy ze čtyř dalších stran dohodli na předložení návrhu zákona k osekání elektronické evidence tržeb. Nově by se EET měla týkat pouze podnikatelů s obratem nad 1 milion korun. Je to jeden z prvních kroků jak z tohoto šmírovacího nástroje vlády vyjmout co nejvíce podnikatelů a postupně tento projekt zrušit - a splnit jednu z hlavních programových priorit ODS.

otevřít odkaz

ODS

ODS Zlínský kraj sdílel(a) příspěvek uživatele Stanislav Blaha.

otevřít odkaz

ODS

Nižší daně, méně byrokracie, záruka bezpečnosti našich občanů a silná Česká republika ve fungující EU. Je to i vaše představa o budoucnosti země? Pak jedinou správnou volbou je ODS. S námi máte jistotu, že váš hlas nepropadne, bude mít smysl a bude slyšet. A nezapomeňte, že můžete kroužkem upřednostnit konkrétní kandidáty – třeba i lídra.

otevřít odkaz

Naši lidé