#ODS Zlínský kraj Živě

ODS

Poslanec ODS za Prahu Václav Klaus veřejně podpořil kandidáta SPD do senátu Ladislava Jakla, i když ODS staví vlastního kandidáta - herce Vladimíra Kratinu. Navázal tak na sérii velice kritických prohlášení o svých spolustranících i k nedávné tragické události v Afghánistánu. Těžko říct, co tím přesně Václav Klaus sleduje, ale politické cíle ODS určitě ne. Měl by zvážit, zda stranu, za kterou byl zvolen do Poslanecké sněmovny, nepoškozuje. „Naše závazky vůči NATO dosud nikdo uvnitř strany nezpochybňoval, anebo jsem se s tím nesetkal. Já osobně sdílím v otázce vojenských misí v Afghánistánu oficiální postoj Petra Fialy a poslaneckého klubu ODS. Nepovažuji menšinové názory za něco, co by ve straně nemělo být. ODS není žádná politická sekta. Jiná věc jsou politické cíle strany. Pokud nominujeme svého kandidáta, tak tím zároveň říkáme, že naším cílem je zvolení tohoto kandidáta. Čili v tomto případě je podpora kolegy Klause kandidátovi za SPD nepochybně problematická. Je to od něho vzkaz, že jsou mu bližší cíle SPD než politické cíle ODS. S tím si však musí poradit hlavně on sám, popřípadě pražská ODS,“ řekl k věci poslanec a regionální předseda ODS Stanislav Blaha.

otevřít odkaz

ODS

ODS Zlínský kraj sdílel(a) poznámku uživatele Zbyněk Fojtíček.

otevřít odkaz

ODS

ODS Zlínský kraj sdílel(a) video uživatele Stanislav Blaha.

otevřít odkaz

ODS

ODS Zlínský kraj sdílel(a) video uživatele Stanislav Blaha.

otevřít odkaz

ODS

Nová ministryně spravedlnosti, či spíše ministryně obrany osobních zájmů Andreje Babiše, je nesporně odbornicí na vykrádání cizích diplomových prací. Z pohledu ODS to však na výkon vládní funkce nestačí. Více se k tomu vyjádřil místopředseda ODS Martin Kupka: „Z veřejných zdrojů se dozvídáme, že ministryně spravedlnosti Taťána Malá opsala i svoji první diplomovou práci. Člověk, který postavil své vzdělání na kopírování práce druhých, nemá ve vládě co dělat. Potvrzují se naše slova o tom, že Taťána Malá nemá základní předpoklady pro výkon funkce ministryně spravedlnosti. Pokud z toho není schopna vyvodit důsledky ona sama, měl by zasáhnout premiér Babiš. Premiér nemůže arogantně osočovat všechny ostatní, že vedou kampaň. Pokud je tohle kampaň, pak ji založila před lety při opisování diplomových prací sama Taťána Malá. Svou přítomností snižuje kredibilitu vlády ještě před tím, než stihla vůbec požádat o důvěru Poslanecké sněmovny.“

otevřít odkaz

ODS

Krajská ODS říká NE fúzi nemocnic Zlínského kraje Podle ODS nejsou naplněny tři základní předpoklady, za kterých by fúze byla možná: 1. Stabilizace a jasná strategie v případě Krajské nemocnice T. Bati, 2. Dosažení maxima synergií v personálním koncernu nemocnic, 3. Podrobná ekonomická analýza všech dopadů fúze. Klub krajských zastupitelů za ODS podpořil na schůzi Zastupitelstva Zlínského kraje stažení bodu týkajícího se návrhu záměru fúze nemocnic ve vlastnictví Zlínského kraje. Pokud by bod nebyl stažen, hlasovali by zastupitelé ODS proti návrhu. Důvodem je priorita při stabilizaci krajské nemocnice, zatím nevyčerpané synergie personálního koncernu nemocnic a scházející komplexní ekonomická analýza fúze. Rozhodnutí o fúzi společností s celkovým obratem 5 miliard korun je rozhodnutím zásadním. Odmítáme jej učinit, pokud jako podklad pro toto rozhodnutí nemáme komplexní ekonomickou analýzu, která by řešila všechny dopady fúze. Zejména schází vyčíslení úspor, které by fúze přinesla, schází také jasnější představa o dalším postupu zdravotních pojišťoven po fúzi, nejsou zřejmě vyčísleny skutečně transakční náklady, dopady do stability jednotlivých nemocnic v rovině ekonomické, personální i organizační, schází jasná představa o tom, jakým způsobem budou jednotlivé nemocnice řízeny.

otevřít odkaz

ODS

Levicová koalice ANO + ČSSD + KSČM dnes proti všem ostatním stranám prosadila, že z povinnosti vést evidenci tržeb nebudou vyjmuti malí podnikatelé a živnostníci. Levice dala jasně najevo, že nehodlá drobné podnikání podporovat. Pro bolševiky jsou živnostníci třídní nepřátelé a zdá se, že o tom dokázali definitivně přesvědčit i zbytek levice z řad ANO a sociálních demokratů. Je nejvyšší čas se začít proti zvůli levičáků bránit. Chtějí udusit drobné podnikatele a nahnat je do fabrik. Hanebné spojení velkokapitalistů a komunistů je namířeno především proti těm, kteří chtějí žít svobodně a od státu nic nechtějí. Tito lidé jsou zatěžováni byrokracií a daněmi, aby stát mohl formou dotací a pobídek přelévat miliardy ve prospěch několika vyvolených. Teprve nyní se jasně ukazuje, co bylo smyslem zavedení EET. Nikdy nešlo o narovnání tržního prostředí, ale o nástroj špehování, buzerace a likvidace drobných podnikatelů.

otevřít odkaz

ODS

Dobrá zpráva pro živnostníky. Novela o dani z příjmů má od rozpočtového výboru zelenou! Rozpočtový výbor ve středu 6.6.2018 podpořil bez připomínek novelu zákona o dani z příjmů. Tu navrhují poslanci ODS v čele s Vojtěchem Munzarem. Prostřednictvím novely se tak snaží o opětovné navýšení limitu příjmů, na které ještě mohou živnostníci uplatnit výdajový paušál, na dva miliony korun ročně. Současný limit výše příjmů je totiž kvůli minulé vládě stanoven jen na jeden milion korun ročně.

otevřít odkaz

Naši lidé