NovinkyOS Prostějov

#ODS Prostějov Živě

ODS

Regionální sdružení ODS Olomouckého kraje aktualizoval(a) úvodní fotku.

otevřít odkaz

ODS

Novy program ODS: https://www.ods.cz/kampan-za-zmenu

otevřít odkaz

ODS

Regionální sdružení ODS Olomouckého kraje sdílel(a) příspěvek.

otevřít odkaz

ODS

Petr Fiala: Chci chránit ústavnost, parlamentní demokracii a pravidla. Ústavní žalobu podpoříme 26. září 2019 Komentář předsedy ODS k projednávání ústavní žaloby na prezidenta ČR. Petr Fiala: „Poslancům jsem dnes připomněl, že nerozhodujeme o tom, zda prezident porušil, nebo neporušil Ústavu, ale o tom, zda se těmito podezřeními smí zabývat Ústavní soud. Jako konzervativní politik nemám z této celé situace radost. Ale jako zodpovědný politik musím a chci chránit ústavnost, parlamentní demokracii a především chci chránit pravidla. V tomto vidím smysl ústavní žaloby Senátu, v tomto mám víru v Ústavní soud, který ji bude posuzovat, a budu spolu s klubem ODS hlasovat pro to, abychom to umožnili.“

otevřít odkaz

ODS

Usnesení Výkonné rady ODS ze dne 25. září 2019 Výkonná rada: - Vyzývá vládní koalici k rozpočtové odpovědnosti. ODS bude předkládat návrhy, které zajistí odpovědnější podobu rozpočtu. Výkonná rada ODS odmítá zvyšování daní, kterými chce vládní koalice financovat své populistické sliby. - Potvrzuje, že ODS bere starost o životní prostředí jako důležitou součást své politiky. Upřednostňujeme přístup postavený na vědeckých zjištěních, konkurenci, inovacích a na zdravém rozumu. - Vyslovuje politování nad tím, že vláda nebyla schopna pro Českou republiku zajistit v Evropské komisi odpovídající portfolio. ODS udělá vše proto, aby hlas České republiky byl v EU více slyšet a aby Evropská unie dostatečně zohledňovala naše zájmy. - V souvislosti s blížícím se 30. výročím Listopadu děkuje všem, kteří se nebáli vystoupit proti zločinnému komunistickému režimu, a děkuje všem aktivním účastníkům sametové revoluce z řad členů a příznivců ODS, kteří se zúčastní debat s veřejností.

otevřít odkaz

ODS

Regionální sdružení ODS Olomouckého kraje aktualizoval(a) úvodní fotku.

otevřít odkaz

ODS

Regionální sdružení ODS Olomouckého kraje aktualizoval(a) úvodní fotku.

otevřít odkaz

ODS

Společné prohlášení představitelů opozičních parlamentních stran 24. září 2019 Představitelé ODS, České pirátské strany, KDU-ČSL, STAN a TOP 09 se v souvislosti s trestním stíháním vedeným vůči předsedovi vlády České republiky dohodli na této společné veřejné výzvě prezidentovi republiky Miloši Zemanovi a předsedovi vlády Andreji Babišovi: 1. Obracíme se na prezidenta republiky Miloše Zemana, aby ještě jednou zvážil a přehodnotil svou úvahu o rozhodnutí nepokračovat v trestním řízení podle článku 63 odst. 1 písmene j) Ústavy ČR vůči předsedovi vlády v takovém případě, pokud by nejvyšší státní zástupce rozhodl obžalovat předsedu vlády ČR. Jsme přesvědčeni, že v tomto konkrétním případě již samotné úvahy poškozují důvěru veřejnosti v rovnost občanů před zákonem. 2. Vítáme slib předsedy vlády, že případné rozhodnutí prezidenta ČR podle článku 63 odst. 1 písmene j) Ústavy ČR nepotvrdí svým spolupodpisem a že ani nezmocní žádného jiného člena vlády podle článku 63 odstavce 3 Ústavy ČR. 3. Vyzýváme prezidenta republiky a předsedu vlády ČR, aby se od nynějška a v dalších týdnech a měsících vyvarovali při veřejném vystupování komentování práce a rozhodnutí státních orgánů vůči předsedovi vlády ČR, aby nemohly vzniknout jakékoliv pochybnosti o jejich ovlivňování prostřednictvím politického vlivu a ústavních pravomocí, kterými disponuje prezident republiky, jakož i prostřednictvím ústavních kompetencí a politického, ekonomického a mediálního vlivu, kterými disponuje předseda vlády ČR.

otevřít odkaz

Naši lidé