Mgr. Jakub Stárek

zastupitel
člen regionální rady
předseda oblastního sdružení

Životopis

Konzervativec, otec, běžec, skaut, politik

Během vysokoškolských studií andragogiky jsem začal pracovat na ministerstvu školství. Dalo mi to dlouhých 11 let zkušeností, ale také moji ženu Kateřinu. Postupně jsem se na ministerstvu vypracoval až na vrchního ředitele. Tehdejší změna vládní garnitury postihla i mě, a tak jsem se přesunul na Ministerstvo financí, kde jsem působil jako vedoucí rozpočtu školství, kultury, vědy a výzkumu. Jenomže čím dál tím více jsem si uvědomoval, že se cítím být více politikem, než úředníkem. A již nějaký ten rok jsem aktivně působil v Občanské demokratické straně. Protože zákon o úřednících neumožňuje vedoucím mít politické funkce, odešel jsem, našel si práci jako ředitel Exekutorského úřadu na Praze 6 a současně se začal naplno věnovat i své politické kariéře.

V roce 2016 se mi narodila dcera Amálka. A v létě přijde na svět bratříček Jonáš.

 

V říjnu chci vyhrát volby a stát se starostou Prahy 6. Zároveň chci být zastupitelem na pražském magistrátu, protože naše stotisícová městská část potřebuje silného starostu, který bude hájit zájmy obyvatel Prahy 6 také na hlavním městě. Šestka se musí znovu stát místem, kde chce a může žít každý. Zkrátka, aby bylo na první pohled patrné, že tohle je ta naše čistá, zelení zalitá, kulturní, rozvíjející se Praha 6, kterou netrápí dopravní zácpy ani přeplněná parkoviště.

Praha 6 proto zaslouží dostavbu Pražského okruhu, obchvat Vítězného náměstí, zahloubení Patočkovy ulice, prodloužení metra na letiště a konečně, P+R parkoviště. Doprava se na Praze 6 musí zásadně zlepšit! Stejně tak jako bytová situace. Nedostatek bytů a jejich vysoké ceny se silně dotkly naší městské části. Na Ruzyni je přitom potenciál pro vznik celé nové čtvrti s dostupnými byty pro rodiny s dětmi.

Chci, aby se Šestka opět rozvíjela a ožila.

 

Články (18)

Další články