14. ledna 2020

XTV.cz: Primátor Hřib, to je jedno velké amatérství, arogance a do toho neskutečné ego

(XTV.cz) Co lze očekávat od kongresu ODS a kdo nahradí Evžena Tošenovského ve funkci místopředsedy? Je dobře, že Petr Fiala nemá žádného vyzyvatele? Půjde ODS společně do voleb s TOP 09? Jak hodnotí pražského primátora? Koho údajně Zdeněk Hřib šikanuje? Přečetla si první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija Babišovu vizi státu?

Celý rozhovor s Alexandrou Udženija můžete zhlédnout na XTV.cz.

„Za čtrnáct dní nás čeká kongres. V tuto chvíli je pro ODS dobře, že Petra Fialu nikdo nevyzval. Musíme vzít v úvahu, že pan Fiala nastoupil do čela ODS, když jsme byli na pětiprocentní hranici volitelnosti. A pan předseda opravdu ODS vytáhnul. V každých volbách posilujeme. Senátní volby jsme vyhráli. V Praze jsme vyhráli volby. Myslím, že pan předseda má ještě kus práce před sebou," říká Alexandra Udženija.

„Praha stagnuje. Byl videomapping, byl zrušený ohňostroj, pandy v převlecích, které chodily po Staroměstském náměstí, ty pan primátor Hřib zakázal. Pak vyvěsil LGB vlajku. Tohle se děje. Ale podstatné věci, jako je řešení dopravy, jako je řešení parkování, dostupného bydlení a jakýkoli rozvoj Prahy, tak to se bohužel neděje," dodává Alexandra Udženija.
 

Alexandra Udženija

1. místopředsedkyně strany
expertka pro rozvoj ekonomiky a podnikatelského prostředí
předsedkyně klubu zastupitelů za ODS při ZHMP