ODS Praha: „Rada změny“ představila Pražanům prázdné fráze místo priorit
4. února 2019

ODS Praha: „Rada změny“ představila Pražanům prázdné fráze místo priorit

(www.ods.cz/region.prazsky) Rada hlavního města Prahy nepředstavila žádný zásadní plán priorit, které by zlepšily život Pražanů. ODS postrádá konkrétní dílčí kroky k jednotlivým bodům a také termíny jejich dokončení, které členové koalice slibovali hned po volbách.

Jedním ze zásadních problémů v Praze je parkování, a to v prioritách zcela chybí, stejně jako výstavba dalších P+R parkovišť. Každý den do Prahy přijíždí 300.000 řidičů, kteří přijíždí za prací a potřebují někde zaparkovat,“ říká Alexandra Udženija, předsedkyně pražských zastupitelů za ODS.

Všechny strany měly ve volbách jako klíčová témata – Pražský a Městský okruh. V prioritách ovšem chybí jakékoliv informace o stavbě vnitřního okruhu, Radlické radiály nebo Vysočanské radiály, což jsou klíčové dopravní stavby pro Pražany.

Rada hlavního města Prahy zcela ignoruje nedostatečnou situaci v oblasti bezpečnosti Pražanů. ODS chce prosadit, aby se začalo více investovat do městské policie a zejména do zvýšení platů strážníků. Místo toho přibude další nepotřebná úřednická funkce, tzv. Noční starosta, která podle starostů ODS je zavádějící a zbytečně matoucí především pro občany,“ dodává Alexandra Udženija.

Zcela se nám z priorit vypařila otázka Libeňského mostu, která byla klíčovým tématem Prahy sobě. Havarijní stav trápí více pražských mostů, které potřebují zahrnout do plánu oprav,“ uzavírá Alexandra Udženija.