Dvacet minut Radiožurnálu
11. dubna 2013

Bohuslav Svoboda: Dvacet minut Radiožurnálu

Hostem diskusního pořadu ČRo 1 byl primátor hl. města Prahy a předseda pražské ODS Bohuslav Svoboda.


Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Na první pohled to celé vypadá jako příběh o tom, jak staří političtí šíbři vyškolili nezkušené nováčky. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu totiž na konci března obvinil v podstatě celou Radu hlavního města Prahy z toho, že fatálně pochybila, když uzavřela v projektu Opencard další údajně předraženou smlouvu s firmou Haguess. Po 14 dnech podal primátor Svoboda stížnost na postup policie a podle některých informací i trestní oznámení na dozorující státní zástupkyni a policii. Začíná Dvacet minut, dobré odpoledne. Primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda je se mnou ve studiu Radiožurnálu. Dobré odpoledne. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Hezké dobré odpoledne. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Jak se cítíte, když vám, pane primátore, třeba skrze média bývalý primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, shodou okolností také člen Občanské demokratické strany, v podstatě vzkazuje, že on by takovou chybu neudělal a vlastně se vám tak trochu směje, Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

To je chvíle, kdy se směju také já, protože je skutečně úsměvné, když někdo zapálí dům, pak tam stojí a dívá se na hasiče a křičí: "Špatně hasíte!" To je úplně stejný příběh. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Vy jste ten hasič v tuto chvíli? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

V tuto chvíli ano. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

A jak si vysvětlujete to, že minimálně státní zástupkyně a policie si myslí, že nejste tak úplně hasič, ale že tak trošku rozděláváte další oheň? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Pro to já nemám vysvětlení, proto jsme také vznesli stížnost, proto také naši právníci se tou otázkou velmi zabývají, našli v tom podání celou řadu velmi závažných a zásadních chyb a opomenutí a myslím si, pokud žijeme v právním státě, že ten případ bude velmi rychle vyjasněn. Ostatně státní zástupkyně řekla, že jí to bude trvat měsíc a v druhé verzi svého vyjádření řekla dva. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Vy teď, pane primátore, z pohledu zvenčí vypadáte vy a vaše rada jako ti, kteří v podstatě ten problém s Opencard způsobili a kteří ho ještě o něco více rozdmýchali. Předpokládám, že si to nemyslíte a pokud si to nemyslíte, tak mi řekněte, kdo tedy za to všechno může? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

On ten případ vlastně má takovou tu hlavičku tiskovou všehoschopní a neschopní a s tím souhlasí, protože já, ti, co se mnou pracují, jsou neschopní krást, a to je ten zásadní rozdíl mezitím, co děláme my a co pravděpodobně bylo před námi. Kauza Opencard je založena dávno, dávno před námi v roce 2007, nemýlím-li se, a od samého začátku ji provázely velice závažné otázky nad tím, jaká bude její funkce. To by nebylo tak zlé, problém takovýchto karet na celém světě je složitý, ta londýnská Oysters nabíhala 10 let a je to dneska jedna z nejlepších karet v Evropě vůbec. Nabíhaly problémy s cenou. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Na druhou stranu plzeňská karta je celkem v pořádku, podobná karta v Liberci je také celkem v pořádku, takže příklady se dají najít i jiné. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Dají se příklady najít a také se musíte podívat, jak velikou dopravu a jaké procento lidí s tou kartou pracuje, to je hodně velký rozdíl. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Rozumím. Víte, co mě zajímá, pane primátore, jestli za tou celou věcí cítíte tu bývalou politickou garnituru, to znamená vaše předchůdce ve vedení hlavního města Prahy? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS

Já se velmi snažím necítit zatím politiku, ale bohužel ta snaha je neustále podkopávána tím, co se okolo té věci děje. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Vy říkáte, že se za tím snažíte necítit politiku, na druhou stranu, proč tedy nenecháte poté, co vám bylo sděleno obvinění, proč nenecháte celou věc doběhnout? Vy byste měl zejména řídit město, ale vy místo toho, promiňte, podáváte stížnost na postup policie a trestní oznámení na dozorující státní zástupkyni? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Ono to není tak jednoduché. Ten problém není o tom, že bychom se obávali toho, že někdo rozhodne a my půjdeme do vězení, ten problém je o tom, že pokud se ta věc bude táhnout dlouho a bude se táhnout rok, rok a půl, zcela změní naše politické možnosti Prahy, protože to nemá žádný jiný smysl ta kauza, než to, aby ten případ byl řešen hodně, hodně dlouho. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Já nerozumím tomu, co to znamená, že se změní... Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Máme před sebou volby. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Jo takhle, vám se nehodí, promiňte... Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Mně se nehodí, mně by to mělo být jaksi jedno, kdyby to všechno bylo v pořádku. Ale pokud máme na stole s mými radními obvinění a víme, že ta možnost toho protahovat tento případ nekonečně dlouho tady je, pak samozřejmě chováme obavu, jestli ten smysl té žaloby není jenom v tom, aby v okamžiku, kdy budou volby, byli lidé, kteří se nebojí a nekradou, vyřazeni z volebního procesu. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

A v tom plánu, který jste teď popsal nebo že máte podezření, že by takový plán mohl být, v tom plánu jede, jak policie, tak státní zástupkyně? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Já nevím, nic takového neříkám, jenom říkám, že mám takovou obavu. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Já vím, ale takovou obavu, pane primátore, může mít kdokoliv, kdo je z jakéhokoliv trestného činu obviněný, tedy formálně vzato nevinný a čeká na to, zda bude obžalován, zda proběhne soudní řízení a tak dále, proč to nenecháte prostě proběhnout? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Já k tomu nemám co dalšího říct, co jsem řekl. Ať si každý vyhodnotí a přebere. Já říkám, co říkám, a tak to je, obávám se… Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Jestli dobře vnímám tu logiku toho, co říkáte, pane primátore, tak si myslíte, že za celou tou věcí je nějaký váš politický soupeř, který vás chce příští rok vyšachovat z předvolebního boje na podzim?

 

Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Ne, příští rok, už teď, ale příští rok ten volební boj bude, ano. 


Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Takže ano, někde tam je nějaký politický soupeř? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Já mám takovou obavu, já to samozřejmě nevím. Kdybych to věděl, své žaloby bych směřoval cíleněji. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Vy je směřujete velice cíleně, pokud se nepletu, to trestní oznámení je přímo na státní zástupkyni? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Je to věc, ke které já se nevyjadřuji, to je věc našich právních zástupců. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

No, počkejte, podáváte vy, pane primátore, to trestní oznámení? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Podávají ho všichni radní. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Tedy i vy? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Tedy i já. Já jsem jenom jeden mezi rovnými. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Chápu. Ale abych ještě jednou popsal tu situaci, poté, co bylo až na radní Alexandru Udženiju sděleno všem radním obvinění z daného trestného činu, tak jste podali stížnost na postup policie a vaši právníci podávají trestní oznámení na dozorující státní zástupkyni? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

A divíte se tomu, když naši právníci požádají o možnost nahlédnout do spisu a ta možnost je jim odepřena. A oni řeknou: "Tak dobře, ne do spisu, ale chceme vidět ty dva posudky." A odpověď zní: "Ty právě vám nechceme ukázat." 
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

To jsou ty dva posudky, které jsou citovány v obvinění? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Hm. A je nám naznačeno, že to je se souhlasem státní zástupkyně. Neposkytnutí nahlédnutí do znaleckého posudku, to je naprosto v rozporu s tím paragrafem, který říká, že za některých okolností je možno ten důkazní materiál nedat obhajobě, to se týká těch takzvaně živých materiálů, kdyby se mohlo znamenat, že se budou svědci ovlivňovat. Ale to je znalecký posudek. Ten je vytištěný, napsaný a orazítkovaný. Ať ho čte kdokoliv, nic se na něm nemůže změnit, a přesto nám tato možnost byla odepřena, až v okamžiku, kdy jsme to pojmenovali a já jsem ten hlas řekl do médií, tak druhý den nám ta možnost byla přiznána do 24 hodin. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Rozumím. Co udělala dozorující státní zástupkyně takového, že je potřeba na ni podat trestní oznámení? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Ta celá kauza má v sobě celou řadu chyb, má v sobě celou řadu nepřesností, polopravd, nepravd a takový materiál prostě je špatný a jestliže je puštěn ven, tak prostě někdo, kdo dozoruje, někdo, kdo ho zpracoval, se musí z takového materiálu zodpovídat, já jsem o tom přesvědčen. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Jste přesvědčen o tom, že to je čistě jen záležitost dané státní zástupkyně, nebo že někde někdo stojí za ní? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

To se mě ptáte na věci, které já nemohu vědět. Já jenom vím, že takový materiál existuje, že je špatný, že je účelový, a proto se bráním nebo bráníme všichni. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Posloucháte Dvacet minut Radiožurnálu dnes primátorem hlavního města Prahy Bohuslavem Svobodou. Jak jste, pane primátore, přišli před rokem na tom klíčovém zasedání rady, kde se hlasovalo o tom, že bude znovu podepsána smlouva s firmou Haguess právě na provoz toho kartového centra a na správu a servis u projektu Opencard, jak jste přišli na to, že nebude vyhlášeno veřejné výběrové řízení a že bude nakonec ta zakázka dána opět této firmě? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

My jsme měli k dispozici posudek právní firmy o tom, že duševní vlastnictví je vlastnictví, které Haguess má k tomuto materiálu, protože to, co bylo potřeba udělat úpravy v tom systému, protože počet karet přibyl, karty se změnily, jejich zabezpečení se změnilo a bylo potřeba ho změnit, a to podle autorského zákona smí jenom firma Haguess, která je majitelkou všech těchto práv. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Pardon, pane primátore, měli jste mít ještě oponentní posudek tak, jak vyplývá z usnesení rady ze 6. prosince předchozího roku? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Zeptám se za prvé, oponentní posudek na co? Na co? My jsme měli jediného možného... Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Já jsem se vás ptal... Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Ano, já vám odpovídám. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Pane primátore, já jsem se vás ptal, jak jste došli k tomu, že jediná varianta je podepsat smlouvu s firmou Haguess, vy jste mi řekl - měli jsme posudek. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Protože jsme na to měli posudek, závazný posudek s naprosto jasným závěrem a protože jsme v těch materiálech měli předloženo, že skutečně autorská práva patří firmě Haguess. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

A já jenom zmiňuji ono usnesení Rady hlavního města Prahy, které samo sobě do budoucna, jaksi samo sebe zavazuje, že bude kromě těch klasických posudků používat ještě oponentní posudky, aby to všechno bylo... Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Když pominu to, že to je vnitřní usnesení rady a nemá to žádný trestní dopad. Vnitřní usnesení rady není porušení zákona ve smyslu trestním. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Pane primátore... Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Nechte mě domluvit. Když toto... Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Pane primátore, já vás rozhodně nechám domluvit, ale to vypadá, jako kdybyste jakékoliv usnesení přijímali jen tak do větru. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

To říkám jenom ampersand jenom, protože se říká, že jsme tím naplnili podstatu /nesrozumitelné/ trestného činu, to je není pravda. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

To já jsem neřekl. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Ale říká to to obvinění kromě jiného, tak platí to, že když máte jediného možného zájemce, tedy jediného možného řešitele té věci, na co si chcete dělat oponentní posudek? Ten oponentní posudek má říkat, jestli ten předmět, který chcete nakoupit, je správný, jestli ho někdo nedělá jinak lépe a tady žádná jiná možnost není. Tady máme jedinou možnost tu smlouvu uzavřít a to jediné, co musíte dělat, je domlouvat se o ceně. Kdyby jakýkoliv oponentní posudek řekl, že to má cenu 5 korun, tak to pro tu firmu, která to prodává, nemá žádný validní význam. Ona řekne - ale já to prodávám za 5 milionů - ber, neber. Tak přeci nechat si oponentní posudek je vyhazování peněz, to není smyslem toho posudku. Oponentní posudek má ukázat, že jsou jiné možnosti, lepší. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Pane primátore, oponentní posudek k věci, jestli je nutno uzavírat smlouvu jen právě s firmou Haguess? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Ani takový posudek, to jsme nikdy ani neřekli, že něco takového budeme dělat. To, jestli se něco dělá v tom systému toho JZBU, nebo teda s jediným možným zájemcem, to není otázka oponentního posudku, oponentního posudku firmy, která se zabývá cenou té věci. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Pane primátore, já rozumím tomu, co říkáte. Teď po roce se ukázalo, že minimálně jednomu, jedné státní zástupkyni a některým policistům se to zdá trochu jinak, než vy to říkáte. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Ano, a to je ten důvod, proč proti tomu protestujeme a proč jsme ten protest podali. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Kdyby se ukázalo, že policisté a ta státní zástupkyně má minimálně v tomto bodě obvinění pravdu... Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Nemá, nemá. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Pardon. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Nemá. Tam je... Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Neexistuje, pane primátore, taková instituce, která se jmenuje nezávislý soud? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Samozřejmě, že existuje, ale ten nezávislý soud se vůbec nezabýval tím, že existuje zvukový záznam z toho jednání. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Ten se ještě ničím nezabýval, ještě nejste obžalováni. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Zvukový záznam z jednání, kde jsme hlasovali o tom, o té firmě Haguess, o tom příběhu. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Ano. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:
 

A existuje jeho přepis. A v tom přepisu a i v tom hlasovém záznamu je naprosto jasné, že se já a rada tou otázkou velmi vážně zabýváme, všechny tyto otázky klademe, jestli je nutné jednat jenom s jednou firmou a dostáváme naprosto jasnou odpověď od soudního... Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Pane primátore, já jsem to četl. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

... od soudního, od právní kanceláře, že žádnou jinou možnost nemáme. Co byste dělal na našem místě? Koho byste se ptal dál? Chtěl byste další posudky, další rozvahy za dalších 100 tisíc, 200 tisíc? Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Pane primátore, nezlobte se na mě, to není úplně moje role. Já se vás... Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Není, ale ani moje role není, když jsem zastupitel, abych řešil to, jestli stanovisko právní kanceláře, která má na to razítko, je správné nebo není. Já, když ho mám a seznámím se s ním, tak se jím řídím. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Pardon, pane primátore, já tomu rozumím. Chci se zeptat na jednu věc, v té smlouvě, kterou má Praha uzavřenou s tou zmiňovanou právní kanceláří Abbot Legal, tak tam je klauzule, že dodavatel, to je ta právní kancelář, ručí za svoje chyby. Tak právě proto říkám, když se ukáže, že ten jejich posudek byl chybný, tak... Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Už existuje precedentní rozhodnutí, že ta firma potom hradila veškeré náklady v nějakém jiném případě, ne v tomto. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

To znamená, že prostě tu chybu... 


Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Oni za to ručí, ano. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Za to by ručili oni. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Ano. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Tak nerozumím tomu, z jakého důvodu podáváte stížnost na policii, trestní oznámení a tak dále, čeho se bojíte? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Protože na základě tohoto materiálu na nás podává žalobu a ten materiál naprosto jasně říká, že jsme nic takového neudělali. Já nevím, jestli tomu rozumíte, že nechci nebo nikdo z nás nechce být falešně obviňován, vypovídat o tom tu do novin, tu do rozhlasu a nechat nás po sobě téct nějakou špínu, že jsme něco udělali, když jsme jenom pracovali s péčí řádného hospodáře. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Pane primátore, já tomu velice dobře rozumím, tomu, co mi říkáte, ale když vy jste mi teď potvrdil, že za případnou chybu ve svém posudku nenesete odpovědnost vy jako zastupitel... Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

A dozvím se to za 3 roky, že to nese ta právní kancelář, co mi to bude platné? Budu si to moct doma akorát vyvěsit na zeď. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

To znamená váš signál jako poměrně vysoce postaveného politika pro všechny ostatní obvinění, kteří by měli pocit, že s nimi není jednáno tak, jak by si představovali, je, sebrat se a podat stížnost na postup policie a trestní oznámení na dozorujícího státního zástupce. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Nezlobte se na mě, pane redaktore, to zkreslujete to, co jsem říkal. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Ne, já se ptám, já nic nezkresluju. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Já říkám, já neříkám nic o pocitech, já říkám, když zjistíte v obvinění, které jste dostal, že tam jsou závažné chyby, závažné nepravdy, že se pracuje s posudky firem, které nemají oprávnění posudek v takové věci dávat, no, tak samozřejmě to je věc, která vyvolává ve vás povinnost bránit se. Jen tak mimochodem ze zákona musíte podat ten opravný, tu stížnost proti tomu do 48 hodin, jinak právo té stížnosti proti tomu ztrácíte, a už tam jenom stojíte jako nahý v trní. To nejde dělat jinak. To samozřejmě tak to musí být a každý soudný člověk v takovéto situaci musí postupovat takto. To není žádný rozhodnutí, kterým já napadám státní zástupkyni nebo policii, já prostě dělám to, co ukládá zákon člověku, který z materiálu zjistí, že je nesprávně obviněný, no, tak musí podat proti tomu rozklad, to je prostě zákonná povinnost, jinak ztrácíte tu možnost se bránit. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Je podle vašeho názoru vůbec možné tím čistě politickým aktem, kterým je hlasování Rady hlavního města Prahy, kde sedí politici, spáchat trestný čin? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

To je věc, která prošla několika právními analýzami. Není to zdaleka tak jednoduché, ale úplně obecně lze říct, že v okamžiku hlasování každý nese svoji zodpovědnost za svoje hlasování, to je takové, to je ten nejčastější výklad. To, co je daleko horší, je to, že v tuto chvíli mi telefonují starostové malých obcí nebo středních obcí a říkají - co mám dělat? Moje rada se bojí o čemkoliv hlasovat. My nejsme schopni naši obec řídit prostě proto, že sice máme znalecké posudky, všecko máme v pořádku a někdo řekne - ale podívejte se na Prahu, oni hlasovali o takovéto věci a jsou obviněni, my proto hlasovat nebudeme. To je věc, která ad absurdum dovedeno, může zcela paralyzovat komunální politiku v této zemi a i to je důvod, proč je potřeba o tom hovořit, protože ti zastupitelé byli zvoleni k tomu, aby o něčem rozhodovali, aby tu svoji obec řídili, aby ji řídili dobrým směrem a za to nesou zodpovědnost. Jestliže budou ale obviňováni za to, že hlasovali v okamžiku, kdy měli všechny dostupné, dostupné informace o tom, že toto rozhodnutí je správné nebo nejlepší možné, jestliže za to budou obviňování, tak komunální politika se zcela logicky zhroutí. Jakým způsobem by se to potom vyvíjelo dál, já vůbec si nedovedu představit, nedovedu si představit ty hory posudků a protiposudků, protože v okamžiku, kdy my máme obvinění, které ani neříká, jestli jsme se na tom obohatili, proč jsme to dělali, jak jsme to udělali, které jenom říká - oni zdvihli ruku, no, to je přímý útok na parlamentní demokracii, a proto se o tom musí jednat a musí se o tom jednat rychle, protože to zneklidňuje, zneklidňuje to celou zemi. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Když se podíváte zpátky, tak vidíte nějakou chybu v tom, co jste udělali? Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Já jsem se na to samozřejmě díval mnohokrát, mnohokrát jsem poslouchal ten záznam, poslouchal jsem otázky, které kladu řediteli odboru informatiky, které kladu zodpovědné radní Vorlíčkové, poslouchal jsem odpovědi, které dostávám od právní kanceláře a od expertů na otázky IT, já bych nemohl hlasovat jinak, nemohl. Tam to rozhodnutí bylo jednoznačně bezproblémové a s plným vědomím toho, co říkám, s vědomostmi, které mám, které jsou součástí toho trestního spisu, říkám - nešlo by hlasovat jinak. 


Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

Takových bylo dnešních Dvacet minut Radiožurnálu s primátorem hlavního města Prahy Bohuslavem Svobodou. Díky za váš čas. Na shledanou. Bohuslav SVOBODA, primátor hlavního města Prahy a předseda pražské ODS:

Hezký den. Martin VESELOVSKÝ, moderátor:

U mikrofonu Radiožurnálu byl také Martin Veselovský. Přeji dobrý poslech.

Doc.MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.
primátor
předseda regionálního sdružení
člen výkonné rady

Více o autorovi