Ing. Vladislav Vilímec

senátor PČR
krajský zastupitel
zastupitel města
místopředseda regionálního sdružení
předseda oblastního sdružení

Náměstí 1
345 06  Kdyně

Životopis

Ing. Vladislav Vilímec se narodil v roce 1963 v Klatovech. Po maturitě na Střední ekonomické škole v Klatovech v roce 1985 vystudoval VŠE v Praze. Jako mladý se rozhodl aktivně podpořit listopadovou revoluci a posléze vstoupil do komunální politiky.

V roce 1991 pomáhal založit ODS na Domažlicku. 28 let působil na radnici ve Kdyni jako úspěšný místostarosta. Po vzniku krajů působil dvě volební období jako ekonomický náměstek hejtmana a fakticky založil tradici úspěšného hospodaření Plzeňského kraje. V Plzeňském kraji později působil také jako náměstek hejtmana pro kulturu a památkovou péči. Ke kultuře má blízko, protože hudba a historie jsou jeho celoživotním koníčkem. Spolu s bratrem Miroslavem dali impuls k založení Společnosti Jana Kubelíka, jejímž prostřednictvím se snaží udržovat odkaz tohoto legendárního houslového virtuosa i dalších umělců. Společně spolu i vystupují na koncertech po celé republice.

Mezi lety 2006–2017 zastával funkci poslance Parlamentu České republiky, kde se po většinu doby věnoval práci v Rozpočtovém výboru.

Ve volbách do Senátu PČR v roce 2018 úspěšně kandidoval za ODS ve volebním obvodu č. 11 – Domažlice. Jako senátor zastával čtyři roky pozici předsedy Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu. Od roku 2022 je předsedou Výboru pro záležitosti Evropské unie.

Po dobu celé své politické kariéry se snaží hájit zájmy samospráv a prosazovat rozumné úpravy daňových a ekonomických zákonů.