Ing. Petr Beitl

poslanec PČR
krajský zastupitel
předseda místního sdružení

Mírové náměstí 3100/19
467 51  Jablonec nad Nisou
Česká republika

Životopis

Po studiích na Vysoké škole strojní a textilní v Liberci spoluzaložil společnost Ještěd, která provozuje hotel Ještěd a Prezidentskou chatu v Jizerských horách.

Od roku 2010 se věnuje výhradně komunální, krajské a celostátní politice. Je úspěšným komunálním politikem. Od roku 2006 je zastupitelem města Jablonec nad Nisou a od roku 2008 zastupitelem Libereckého kraje. Mandáty obhájil i v dalších pro ODS obecně kritických volebních obdobích. Primátorem města Jablonce nad Nisou byl v letech 2010–2018. Pod jeho vedením došlo k výraznému ozdravení městské ekonomiky. V roce 2014 získal v soutěži Svazu měst a obcí ČR titul Nejlepší primátor 2010–2014.

V roce 2017 se stal poslancem. Je místopředsedou zahraničního výboru, členem výboru pro sociální politiku, předsedou meziparlamentní skupiny Severní Makedonie. Úzce spolupracuje s Asociací poskytovatelů sociálních služeb, Podnikatelskými odbory i Sdružením obcí Libereckého kraje.

Je ženatý, má tři dospělé děti. Je sportovec – věnuje se rychlostní kanoistice, lyžování, cykloturistice, horské turistice. Mezi jeho záliby patří zahrada a cizí jazyky.

Poslanec Parlamentu ČR od roku 2017 (místopředseda zahraničního výboru, člen výboru pro sociální politiku, předseda meziparlamentní skupiny Severní Makedonie).

Články (29)

Další články