#ODS Semily Živě

ODS

Jana Černochová: Snaha o plošný zákaz olova je realitou, nikoli fikcí 8. října 2019 Komentář předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová: „Včera a dnes zasedá Rada EU pro spravedlnost a vnitřní věci. Na programu jednání je mj. ‚zlepšení kontroly palných zbraní‘ a informace České republiky a našich zástupců k možnému obecnému zákazu olova ve střelivu a rybářském závaží. Doufám, že se ministryně spravedlnosti a ministr vnitra budou chovat v duchu přijatého usnesení, které jsem navrhla Poslanecké sněmovně a která vyzvala vládu, aby ‚v případě dalších kroků v regulaci olova ve střelivu a rybářském olůvku a legálního držení zbraní byla aktivní ve vyjednání s dalšími členy EU a zajistila tak potřebnou podporu a spojence pro zastavení neopodstatněných restrikcí práv občanů.‘ Na to, kolikrát jsem byla ze všech možných stran kárána a ujišťována, že tento plošný zákaz olova nehrozí, kroky Evropské komise tomu neodpovídají. Například od 3. října byla zahájena tzv. veřejná konzultace, taková alibistická anketa Evropské komise, k zákazu olova i mimo mokřady, zasedá Rada EU, Evropská agentura pro chemické látky (ECHA) již tento čtvrtek pořádá webinář pro média a veřejnost. Zákaz olova mimo mokřady je již v pohybu a byrokratické soukolí se nezastavitelně roztáčí. Teď je na vládě, aby nám dokázala, jak umí vyjednávat s ostatními státy a představiteli EU a zastavovat nesmysly, které hrozí našim občanům.“

otevřít odkaz

ODS

ODS: Premiér škemrá u komunistů o podporu rozpočtu. Šílená zpráva v roce 30. výročí konce socialismu 4. října 2019 Premiér Andrej Babiš dnes s ministryní financí zavítali na jednání užšího vedení KSČM, aby komunisty požádali o schválení rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard. Je smutnou symbolikou a tragédií této vlády, že právě v roce, kdy si připomínáme 30 let svobody a konce zločinného komunistického režimu, rozhodují komunisti o nejdůležitějším zákonu tohoto roku. „‚Předseda vlády se dnes zúčastnil jednání výkonného výboru komunistické strany, aby soudruhy požádal o podporu státního rozpočtu. Po družné debatě soudruzi vyjádřili návrhům podporu.‘ To není článek z Rudého práva, to je realita roku 2019. Třicet let od Listopadu schvalují komunisté státní rozpočet. Potřebujeme rozumnou vládu bez politických extrémů,“ říká předseda ODS Petr Fiala. „Rozpočtová politika ministryně financí Aleny Schillerové a celé koaliční vlády hnutí ANO a ČSSD je v době ekonomického růstu neodpovědná. A to v takové míře, že duo Babiš, Schillerová musí dnes v sídle KSČM orodovat, aby komunisté hlasovali pro schodek vyšší o 10 mld., než sami považují za rozumný. Nic nemůže ilustrovat neschopnost dobře hospodařit s prostředky daňových poplatníků lépe a plastičtěji, než návštěva a žádost premiéra Babiše a ministryně financí Schillerové o podporu na politbyru KSČM. Šílená zpráva v roce 30. výročí konce socialismu,“ dodává poslanec Jan Skopeček.

otevřít odkaz

ODS

ODS LIBERECKÝ KRAJ sdílí živé vysílání.

otevřít odkaz

ODS

ODS: Se zvyšováním daní nesouhlasíme, navrhujeme daňové úlevy 24. září 2019 Poslanci by měli v tomto týdnu projednat také daňový balíček. S jeho navrhovanou podobou ale nesouhlasí ODS, nelíbí se jí, že chce vláda i přes svoje sliby zvyšovat daně. Podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy předloží nejsilnější opoziční strana pozměňovací návrhy, které naopak nechají lidem v peněženkách více peněz. „Sama vláda ve svém programovém prohlášení slíbila, že nebude zvyšovat daně. Dnes navrhuje jejich zvýšení hned v několika oblastech. Vládě už opravdu nikdo nemůže nic věřit, neustále jsme svědky toho, jak něco slibuje, ale něco jiného dělá. Jen těžko lze pochopit, proč chce Babišův kabinet zdanit například rezervy pojišťoven. To povede ke zdražení pojistného, budou tedy potrestáni ti zodpovědní. Dalšímu vládnímu tažení na peníze lidí budeme ve Sněmovně nejen čelit, ale přejdeme i do protiútoku: k vládnímu návrhu předložíme pozměňovací návrhy na zrušení daně z nabytí nemovitosti, na zvýšení limitu obratu, jehož překročením vzniká povinnost plátce DPH z 1 milionu na 2 miliony a také na úpravu lhůty u podání opravného kontrolního hlášení,“ uvedl předseda ODS Petra Fiala. „Sledujeme konec pohádky o tom, jak hnutí ANO nebude zvyšovat daně. Ministerstvo financí se už v názvu tisku, kde uvádí, že jde o zvyšování příjmů veřejných rozpočtů, přiznává, že jde jen o peníze. Nikoliv o zdraví nebo dobro občanů České republiky, jak se to občas snaží vládní koalice prezentovat. V době ekonomického růstu musí daně klesat, nikoliv růst, proto nemůžeme vládní návrh podpořit,“ dodal předseda poslanců za ODS Zbyněk Stanjura.

otevřít odkaz

ODS

Jana Černochová: Chystaný zákaz olova ve střelivu je absurdní, chceme od vlády záruky, že k němu nedojde 24. září 2019 Předsedkyně výboru pro obranu za ODS Jana Černochová odmítá připravovaný zákaz olova ve střelivu a rybářském olůvku. Chce proto od vlády záruky, že celou situaci nepodcení jako v případě zbraňové směrnice a zabrání schvalování dalších nesmyslů. „ODS považuje připravovaný zákaz olova ve střelivu a rybářském olůvku i mimo mokřady za další z řady absurdních restrikcí ze strany Evropské komise. Nerada bych se dočkala obdobné situace jako v případě procesu schvalování tzv. zákazové směrnice o zbraních, která byla přijata především kvůli nečinnosti vlády vyjednat pro Českou republiku přinejmenším výjimku z její regulace. Už nechceme přihlížet neschopnosti vyjednat takové podmínky, na jejichž základě budou trestáni zákona dbalí držitelé zbraní, sportovci, rybáři, lovci a další. Chceme od členů vlády slyšet jasný závazek, že se postaví za práva našich občanů a nebudou schvalovány nesmysly,“ uvedla předsedkyně výboru pro obranu za ODS Jana Černochová

otevřít odkaz

ODS

ODS LIBERECKÝ KRAJ sdílel(a) příspěvek.

otevřít odkaz

ODS

Jan Bauer: Tvrdá rána pro lidi v blízkosti vyloučených lokalit. Vláda jejich problémy neřeší 19. září 2019 Za skandální označil dnešní jednání sněmovního výboru pro sociální politiku jeho místopředseda Jan Bauer z ODS. Poslanci se od ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a zástupců dalších dotčených resortů dozvěděli jen to, že z 15 bodů v boji proti chudobě se neplní ani jeden. Poslanci následně v jednomyslné shodě přijali usnesení, kterým vyzvali ministryni Maláčovou k tomu, aby tuto otázku zařadila na nejbližší jednání vlády. „Je to tvrdá rána všem lidem, kteří žijí v nejpostiženějších regionech. Ze slibů, které dala vláda, a osobně i premiér Babiš a ministryně Maláčová, se neplní vůbec nic. Slyšeli jsme pouze výmluvy,“ uvedl po jednání místopředseda výboru pro sociální politiku za ODS Jan Bauer a doplnil: „Ministerstvo dokonce ustoupilo i od rozumných návrhů revize dávek na bydlení a práce na změnách tak začínají v podstatě od začátku.“ Pikantní na tom podle něj je, že o záměru ministerstva jmenovat další pracovní skupinu v řadě, se někteří zástupci ostatních resortů dozvěděli od ministryně až na půdě výboru. „Situace v blízkosti vyloučených lokalit je vypjatá, a proto nebudeme čekat a přijdeme s vlastními návrhy,“ uvedl ještě Bauer. Už na příští schůzi bude ODS usilovat o to, aby se poslanci začali zabývat návrhem zákona, který umožní odejímat nebo krátit dávky lidem, kteří se opakovaně dopouštějí nejvážnějších přestupků, nebo neposílají děti do škol.

otevřít odkaz

ODS

ODS LIBERECKÝ KRAJ sdílel(a) příspěvek.

otevřít odkaz

Naši lidé