Mgr. Karel Krejza

poslanec PČR
předseda regionálního sdružení
člen oblastní rady

Mírové náměstí 15/7
412 01  Litoměřice

Životopis

Mgr. Karel Krejza se narodil v roce 1968 v Mělníku. Oba rodiče byli učitelé. Od roku 1969 žije v Litoměřicích. Zde absolvoval základní školu a maturoval na Gymnáziu Josefa Jungmanna v roce 1986. V Praze vystudoval MFF UK, obor teoretická jaderná fyzika, kde promoval v roce 1992 a získal titul Mgr. Zároveň byl členem oddílu juda VŠ Praha a reprezentačních výběrů a stal se několikanásobným mistrem republiky.

Po změně režimu začal podnikat v reklamě. Později založil společnost obchodující s akciemi, která byla členem Burzy cenných papírů Praha. V roce 2006 byl zvolen zastupitelem a radním v Litoměřicích. Od roku 2010 je 1. místostarostou. V krajských volbách byl zvolen zastupitelem Ústeckého kraje ve volebním období 2012 až 2016. Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 byl lídrem ODS v Ústeckém kraji, kde získal 1 709 preferenčních hlasů a stal se poslancem. Na půdě Poslanecké sněmovny se převážně věnuje oblastem školství a obrany.

K jeho zálibám patří sport obecně, nejvíce pak cyklistika a hokej, ale také sportovní létání, na které již bohužel nemá čas, dále cestování a četba.