Mgr. Vladimír Richter

krajský radní
pokladník místního sdružení

Dolení 20
514 01  Jilemnice

Životopis

Mgr. Vladimír Richter (51 let) je krajským radním pro zdravotnictví a byl dlouholetým starostou Jilemnice.

Absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, obor matematická informatika. Je také daňovým poradcem. Po tři volební období stál v čele Jilemnice jako úspěšný starosta, v roce 2012 Jilemnice získala titul Historické město roku. Od roku 2004 dosud s krátkou přestávkou působí v zastupitelstvu Libereckého kraje. V letech 2004-2008 byl krajským radním pro dopravu. V letech 2008-2019 působil jako předseda nebo místopředseda krajského finančního výboru. Od roku 2020 je radním Libereckého kraje pro zdravotnictví. Je aktivním členem ODS.

Vladimír Richter je ženatý, má tři syny a skvělou vnučku. Jeho největším koníčkem je baseball. Je rozhodčím s mezinárodní licencí a pravidelně se účastní evropských a světových šampionátů. Je předsedou Komise rozhodčích České baseballové asociace, člen Právní komise Evropské konfederace baseballu a člen Výkonného výboru ČBA. Jako hlavní rozhodčí úvodního zápasu se účastnil MS 2017 na Taiwanu.

„Jsem profesně daňovým poradcem se specializací na procesní daňový řád, DPH, daně z příjmů a neziskový sektor. Dodržování správného a vyrovnaného rozpočtu a finance vůbec jsou mi blízké. To je mimo jiné můj přínos ODS a nyní kandidátce SPOLU,“ konstatuje Vladimír Richter.