Britský premiér David Cameron podpořil ODS

22. října 2013
Britský premiér David Cameron podpořil ODS

Občanská demokratická strana získala v závěru kampaně před sněmovními volbami silného spojence. Podpořil ji ministerský předseda Spojeného království a předseda britské Konzervativní strany David Cameron. S jeho konzervativci ODS pojí společná frakce Evropského parlamentu Evropští konzervativci a reformisté.

„Přeji naší sesterské politické straně, české ODS, a její volební lídryni Miroslavě Němcové všechno nejlepší do voleb na konci tohoto týdne,“ napsal David Cameron na svůj twitterový účet, který sleduje bezmála půl milionu lidí.
 
„Podpory Davida Camerova si samozřejmě velmi vážím. Ukazuje, že Občanská demokratická strana je zavedenou politickou silou na evropské úrovni a že naše obezřetnost - například vůči přijetí eura - má zastánce v jedné z nejvýznamnějších zemí Evropy,“ říká Miroslava Němcová, hlavní volební lídr ODS.
 
„Děkuji za podporu Davida Camerona. Jeho slova jsou především vítanou vzpruhou pro naše členy a podporovatele do závěrečných 96 hodin pro pravici před volbami,“ konstatuje Martin Kuba, úřadující předseda strany. „Jsem přesvědčený o tom, že eurorealistická politika, kterou ze zavedených politických stran jako jediná prosazuje právě ODS, bude patřit k důvodům, pro které nám voliči dají ve sněmovních volbách své hlasy,“ dodává Martin Kuba.