Mgr. Martin Kupka

ministr
místopředseda strany
poslanec PČR
zastupitel obce
předseda oblastního sdružení
předseda místního sdružení
expert pro veřejnou správu

Mělnická 43
250 65  Líbeznice

Životopis

Mgr. Martin Kupka, ministr dopravy, poslanec Parlamentu ČR a místopředseda ODS. Absolvoval žurnalistiku a masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Zpočátku působil jako rozhlasový moderátor, později se přesunul do veřejné správy a stal se postupně mluvčím pražského magistrátu, Středočeského kraje, Ministerstva dopravy a také ODS, jejímž členem se stal v roce 2008. Od roku 2010 do roku 2021 byl starostou středočeské obce Líbeznice a od roku 2014 je místopředsedou ODS. 

V Poslanecké sněmovně, do níž byl zvolen v roce 2017, patřil k lídrům digitalizace veřejné správy – byl v úzké skupině poslanců, která navrhla a prosadila zákon o právu občana na digitální službu. V říjnu 2018 inicioval ve výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj vznik parlamentní skupiny pro elektronizaci stavebního řízení, která připravila zákon umožňující vznik digitální technické mapy a kompletní digitalizaci stavebního řízení.

Od roku 2020 byl rok statutárním náměstkem hejtmanky Středočeského kraje pro oblast silniční dopravy. Zde nastartoval změny v Krajské správě a údržbě silnic Středočeského kraje a pod jeho vedením došlo ke změně v režimu zimní údržby, ke změně režimu dohledu nad kvalitou prováděných prací a k prioritizaci staveb jako dlouhodobého plánu investic. Rozběhnul také řadu důležitých investic, například obchvat Staré Boleslavi a obchvat Jílového u Prahy.

Poslanecký mandát obhájil ve volbách v roce 2021, po kterých byl jmenován ministrem dopravy ve vládě Petra Fialy.

Články (533)

Další články