Mgr. Renáta Zajíčková

poslankyně PČR
starostka městské části

Životopis

Mgr. Renáta Zajíčková je šťastně vdaná a s manželem má tři dospělé syny. Absolvovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v oborech český jazyk, společenské vědy a školský management. Po dlouholetých zkušenostech v českém školství se rozhodla uchopit vzdělávání nadaných mladých lidí po svém. V roce 2005 začala budovat vlastní soukromé gymnázium zaměřené na osobní rozvoj a mezinárodní vztahy. Rodinné gymnázium postupně vyrostlo ve vyhledávanou vzdělávací instituci s více jak 400 studenty. Před nedávnem vedení školy svěřila svému synovi a vstoupila do lokální politiky.

Rychle se stala starostkou aférami neblaze proslulé Prahy 5. Radnici okamžitě zbavila korupce a otevřela veřejnosti. Stojí za vznikem strategie rozvoje městské části, do jejíž přípravy zapojila obyvatele a desítky odborníků včetně politické opozice. Pětka zažívá neutuchající stavební boom, jako starostka se proto snaží o citlivější přístup developerů k dotčenému území včetně jejich zapojení do budování infrastruktury. Dlouhodobě se věnuje také nepopulárním tématům jako zvyšování bezpečnosti a čistoty ve veřejném prostoru nebo protidrogové problematice.

V politice i v osobním životě razí cestu obyčejné lidskosti a spolupráce. Tvrdí, že politika ji po padesátce naplňuje a je to pro ni přirozený životní krok. Ráda cestuje a přitom poznává jak atmosféru a fungování městských metropolí, tak přírodní krásy. Relaxem je pro ni tanec, horské kolo, v zimě běžky nebo dobrá kniha.

Ve Sněmovně chce posílit demokratický blok a postavení obcí, podporovat reformu a rozvoj českého školství a především urychlit digitalizaci státu. Méně státu a byrokracie totiž bere jako více svobody a času pro občana – na rodinu, odpočinek a aktivní společenský život.

Články (106)

Další články