ODS: Jsme srdcem Evropy – chceme být slyšet. Horká fáze kampaně do Evropského parlamentu odstartovala přehrát
2. května 2019

ODS: Jsme srdcem Evropy – chceme být slyšet. Horká fáze kampaně do Evropského parlamentu odstartovala

(www.ods.cz ) Občanští demokraté ve čtvrtek večer zahájili horkou fázi kampaně před evropskými volbami, které proběhnou na konci května. Předseda ODS Petr Fiala vyzdvihl silnou kandidátku v čele se spitzenkandidátem frakce ECR Janem Zahradilem. Jan Zahradil chce prosazovat méně byrokratickou a pružnější Evropskou unii. ODS dnes také spouští svůj předvolební klip. Kandidátku a program pro eurovolby představila ODS už v březnu na programové konferenci. Ústředním heslem kampaně je motto „Jsme srdcem Evropy – chceme být slyšet“.

„Bezpečnost na vnější hranici a otevřené vnitřní hranice, svobodný trh bez zbytečných regulací, velký právní úklid evropské byrokracie, Evropská unie pro každého: kdo se chce integrovat více a hned, i kdo se nepotřebuje nebo nechce integrovat více a dnes. Toto je náš plán, jediný možný plán obnovy funkční, efektivní a rozumné Evropské unie a spokojené České republiky. Máme skvělý tým, který může tyto priority prosadit. V jeho čele stojí nejen lídr kandidátky ODS, ale i top lídr a evropský spitzenkandidát silné evropské frakce Jan Zahradil. Toto je jedinečná příležitost pro naši zemi a já chci pozvat voliče, aby přišli k volbám a podpořili svým hlasem ODS,“ uvedl předseda občanských demokratů Petr Fiala.

Evropská unie potřebuje změnit, aby fungovala. Aby byla dobrým sluhou svých členských států a ne jejich špatným pánem. Aby se nesnažila za každou cenu protlačit celoevropské řešení tam, kde to nemá smysl, kde mohou mnohem lépe rozhodovat státy. Kde budou státy svobodně spolupracovat v oblastech, kde je to pro ně výhodné, ale nebudou nutit ostatní, aby je následovali,“ vysvětlil lídr kandidátky ODS Jan Zahradil. „Politická skupina, kterou jsme zakládali, je nyní třetí nejsilnější v Evropě. Očekáváme, že dále porosteme, že přitáhneme další partnery a jako součást příští většiny v Evropském parlamentu budeme moci výrazně promluvit do toho, kudy se Unie bude dále ubírat,“ doplnil Zahradil.

Volební program ODS

Kandidátka ODS

Předvolební klip ODS