Jiří Kalous

Povolání: specialista dispečinku VN, NN
*1976

Politická příslušnost: ODS

Životopis

Narodil jsem se v Jílovém u Děčína, malém městě pod Sněžníkem. V Děčíne jsem navštěvoval Střední průmyslovou školu dopravní obor Elektrická trakce v dopravě. Po zdárném ukončení školy jsem nastoupil do rozvodných závodů, kde na funkci Specialisty pro výcvik dispečerů pracuji dodnes. Při zaměstnání jsem si doplnil bakalářské vzdělání na Ekonomické fakultě UJEP. Magisterské studium jsem dokončil na ČZU v Praze fakultě Životního prostředí obor Regionální a enviromentální správa se zaměřením na veřejné finance.  

V Jílovém, s malou výjimkou roční základní vojenské služby, žiji dodnes. Adresu svého bydliště rozhodně měnit nehodlám, protože zdejší kopcovitou krajinu a prostředí mám velmi rád. V našem městě jsem již třetí volební období zvoleným zastupitelem a předsedou kontrolního výboru. Mohu o sobě říct, že jsem jílovský patriot. Rád se účastním společensko-sportovních akcí v našem městě, a to nejen jako pořadatel nebo uvaděč, ale samozřejmě i účastník.  

Zrovna tak, jak se snažím pomáhat jako zastupitel v našem městě, tak bych rád byl nápomocen i na kraji. Chtěl bych se věnovat životnímu prostředí, jelikož to dostává poslední dobou dost „zabrat“. Ve svém volném čase se věnuji jízdě na kole (nejen po našem kraji) i proto budu prosazovat investice do cyklistické infrastruktury, ve které má náš kraj také velké rezervy.

Články (2)