MUDr. Vít Ulrych

Povolání: lékař – onkolog, radní města Pardubic
*1972

Politická příslušnost: KDU-ČSL

Životopis

MUDr. Vít Ulrych se narodil v roce 1972 v Hradci Králové. Po maturitě na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, které ukončil doktorátem všeobecné medicíny v roce 1997. 

Ve stejném roce nastoupil na Oddělení radiační onkologie v nemocnici v Pardubicích, kde pracuje dosud. Od roku 2003 pracuje rovněž v Onkologickém centru Multiscan v Pardubicích, řadu let dojížděl do Ambulance klinické onkologie ve Svitavách a v současné době do Ústí nad Orlicí. Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické centrum Multiscan společně tvoří Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje, které poskytuje obyvatelům nejen Pardubického kraje vysoce specializovanou onkologickou péči. 

Od roku 2012 jste Víta Ulrycha pravidelně mohli nalézt na kandidátkách v krajských volbách v rámci Koalice pro Pardubický kraj, ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v letech 2013 i 2017, v roce 2014 i ve volbách do Evropského parlamentu. Na podzim 2018 byl zvolen na kandidátce Koalice pro Pardubice zastupitelem a následně i neuvolněným radním statutárního města Pardubice s gescí zdravotnictví – spolupráce s Pardubickou nemocnicí a Pardubickým krajem. 

Od roku 2017 Pardubický kraj zastupuje v celostátním výboru, byl zvolen sjezdem KDU-ČSL. 

Hovoří anglicky, rusky a česky. Je ženatý, má dvě dcery.

Vít Ulrych je členem zdravotnické komise KDU-ČSL a členem Výboru pro zdravotnictví Pardubického kraje.