Bc. Jiří Fajkus

kandidát č. 45 do krajského zastupitelstva za ODS

Životopis

Narodil jsem se v roce 1972 v Opavě, kde jsem žil do svých 21 let. Následně jsem se přestěhoval do nedalekého Krnova. V současné době je mým bydlištěm střídavě Opava a Krnov, kde mám trvalé bydliště. Jsem ženatý již 23 let a spolu se ženou vychovávám 3 děti ve věku 20, 17 a 6 let. Téměř celý svůj pracovní život mám spojený s Českou spořitelnou, kde jsem se vypracoval na oblastního ředitele a jsem v současné době pověřen vedením a řízením 10 poboček na Šumpersku. Do loňského roku jsem působil na Opavsku a Bruntálsku, kde jsem vedl tým cca 80 pracovníků. 

Mezi mé mimopracovní aktivity vždy patřil sport. Aktivně jsem se věnoval lednímu hokeji, kdy jsem hrál do svých 21 let za HC Slezan Opava a následně do svých 33 let za HK Krnov. Ze své hráčské kariéry jsem plynule přešel do trenérské role a také funkcionářské, kdy jsem několik let působil jako předseda krnovského hokejového klubu. V současné době působím jako prezident tenisového klubu TK Krnov. 
V politice se angažuji od posledních komunálních voleb, kde jsem jako nezávislý kandidát usiloval o důvěru krnovských občanů za ODS. Podařilo se mi uspět a jsem jedním ze tří zástupců ODS v krnovském zastupitelstvu. V rámci komunální politiky jsem angažován ve sportovní komisi, finančním výboru, podílel jsem se na Strategickém plánu města Krnova na následující roky. V lednu roku 2015 jsem vstoupil do ODS a začátkem roku 2016 jsem byl zvolen do rady místního i oblastního sdružení ODS. 

Důvod mé kandidatury je shodný s tím proč jsem vstoupil do krnovské komunální politiky - nejen kritizovat jak je všechno špatně, ale sám přispět ke zlepšení.