Mgr. Stanislav Folwarczny

náměstek hejtmana
uvolněný místostarosta města
předseda oblastního sdružení

náměstí ČSA 1/1
737 01  Český Těšín

Životopis

Narodil jsem se a celou dobu bydlím ve Slezsku, na Těšínsku. Mám tento kraj rád, jeho odlišnost, místní lidí, tvrdou práci, která zde ještě mnohé šlechtí. Proto zde zůstávám, pracuji, angažuji se ve věci veřejné.

 

Dvacátým rokem bydlím v Českém Těšíně. Jsem šťastně ženatý a mám čtyři děti. Od ukončení studii jsem pracoval jako učitel, později jako ředitel místní základní školy. Deset let jsem nepřetržitě místostarostou Českého Těšína. Od roku 2007 jsem členem ODS, nyní také předsedou místního i okresního sdružení strany. Věnoval jsem se práci s mládeži, vedl jsem turistický oddíl. Mým koníčkem jsou všechny formy turistiky a v poslední době také včelaření.

Za poslední dekádu, kdy mám tu čest se podílet na řízení Českého Těšína, se město významně změnilo. Vybudovali jsme nový víceúčelový sportovní areál, zrekonstruovali zimní stadion, památkově chráněné kulturní středisko, proměnili jsme celé sídliště Svibice. Společně s Cieszynem realizujeme projekt Zahrada dvou břehů, kde postupně proměňujeme prostor kolem hranice na zónu pro rekreaci a sport.

Věřím, že Občanská demokratická strana v krajských volbách získá podporu voličů a budu moci uplatnit své zkušenosti v oblasti školství a samosprávy také na krajské úrovni. Náš kraj potřebuje činy, ne politické tlachání.

 

 

Články (3)

Další články