Mgr. Tomáš Kladívko

předseda oblastního sdružení

Životopis

Mgr. Tomáš Kladívko se narodil v Praze, kde se svou rodinou žije celý svůj život. Před rokem 1989 pracoval jako programátor a věnoval se zavádění počítačových technologií do obchodních organizací v ekonomických, personálních a obchodních oblastech.

Po roce 1989 spoluzakládal Občanské fórum v Praze 9 na Proseku a zúčastnil se v jeho řadách prvních svobodných komunálních voleb do zastupitelstva v Praze 9. V roce 1991 se stal členem Občanské demokratické strany. V komunální politice aktivně působil do roku 1998, nejprve jako radní a poté jako zástupce starosty pro věci ekonomické, zdravotnické a školské. V letech 1994 až 1998 byl starostou městské části Praha 9.

Mezi své úspěchy řadí nastartování přeměny Prahy 9 ze šedivé, zašlé a průmyslové části města na moderní čtvrť, kterou občané vyhledávají za účelem bydlení, podnikání a volnočasových aktivit.

V letech 1998 až 2008 působil v Poslanecké sněmovně PČR ve výboru pro obranu a bezpečnost, věnoval se problematice armády, policie, záchranných složek, vězeňství a zpravodajských služeb.

Od roku 2008 působí jako senátor v Senátu PČR, kde pracuje ve výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Mezi jeho priority v oblasti zahraniční politiky patří problematika Středního východu, západního Balkánu a jihoamerických států. V oblasti obrany se věnuje problematice působení vojáků v zahraničních misích a aktivně podporuje výrobní a obchodní činnost českého obranného a bezpečnostního průmyslu. V oblasti bezpečnostní se věnuje problematice migrační a azylové politiky.

Sportovní duch, který mu je vlastní od dětství díky aktivnímu hraní fotbalu za Duklu Praha a Bohemians Praha, ho provází celý život. Také proto je neustálým podporovatelem sportovních aktivit na Praze 9.