Uzavřením středních škol vládní zmatek pokračuje
29. září 2020

Martin Baxa: Uzavřením středních škol vládní zmatek pokračuje

(www.ods.cz) Plánované uzavření středních škol odporuje dříve vyhlášeným a stále platným pravidlům semaforu a ze strany vlády chybí data, proč je potřeba školy uzavřít. Vládní představitelé doposud nevzali v potaz návrh Martina Baxy založený na výsledku diskuze se zástupci akademické sféry na zřízení krizového štábu pro oblast školství, který by pomohl zmatečnost vládních kroků odbourat.

„Ministr Robert Plaga dnes oznámil, že se pro prezenční výuku uzavřou na dva týdny ty střední školy, které se nacházejí v ‚červených a oranžových‘ okresech. Je to tedy naprostá většina středních škol v zemi.

Podle platných opatření k semaforu se však přechod na distanční výuku předpokládá až u červené barvy. Není ani zřejmé, jak se toto opatření dotkne např. škol, které zajišťují praktickou výuku, která se v současnosti může uskutečňovat na uzavřených vysokých školách. ODS navíc vyzvala ke zřízení krizového štábu ke školství, kde by se navrhovaná opatření konzultovala s odborníky z praxe, což dosud naplněno není.

Bohužel tedy musíme konstatovat, že vládní zmatek ve školství pokračuje. Žádáme po ministrech školství a zdravotnictví, aby zdůvodnili uzavření středních škol konkrétními argumenty a čísly a co nejdříve zřídili uvedený krizový tým,“ uvádí Martin Baxa, místopředseda ODS a koordinátor programového týmu Vzdělávání, věda, kultura a sport.

Martin Baxa

Martin Baxa
místopředseda strany
poslanec PČR
předseda regionálního sdružení
primátor

Více o autorovi