Ing. Tomáš Goláň

senátor PČR
zastupitel statutárního města
místopředseda oblastního sdružení

náměstí Míru 63
760 01  Zlín – Zlín
CZ

Životopis

Tomáš Goláň se narodil v roce 1968. Dětství strávil v malé vesnici Lhota u Vsetína. Po ukončení základní školy úspěšně absolvoval gymnázium ve Vsetíně. V letech 1987 až 1992 vystudoval zemědělské strojírenství se zaměřením na zahraniční obchod na Provozně ekonomické fakultě Vysoké školy zemědělské v Brně (získal titul Ing.)

Pracovní kariéru začínal jako ekonom v malé stavební firmě ve Zlíně. V květnu 1993 však úspěšně složil zkoušky na daňového poradce a v červnu téhož roku se zúčastnil ustavující valné hromady Komory daňových poradců ČR. Zároveň se přestěhoval ze Vsetína do Zlína.

V lednu 2006 založil obchodní korporaci TOMÁŠ GOLÁŇ, daňová kancelář s.r.o., která zaměstnává 20 specialistů a svým klientům pomáhá s kontrolami a běžnými problémy. V roce 2008 se začal úzce specializovat na daňové právo a daňový proces. Od roku 2014 aktivně vystupuje proti neoprávněnému vydávání zajišťovacích příkazů a proti obecnému zneužívání moci Finanční správou ČR.

Od roku 2018 je senátorem Parlamentu ČR za obvod č. 78- Zlín, kdy byl zvolen v doplňovacích volbách. Svůj mandát obhájil v roce 2020 a stal se předsedou Ústavně- právního výboru Senátu.

Členem ODS se stal v říjnu roku 2020.