Koalice SSPOLU a Piráti a Starostové: Situace na Ukrajině je vážná, ve Sněmovně chceme vše projednat v klidu
2. března 2022

Marek Benda: Koalice SPOLU a Piráti a Starostové: Situace na Ukrajině je vážná, ve Sněmovně chceme vše projednat v klidu

(www.ods.cz) Poslanci vzhledem k událostem na Ukrajině a vyhrocené mezinárodní situaci dnes schválili projednávání méně kontroverzních bodů v Poslanecké sněmovně, aby nezhoršovali napjatou situaci. Marek Benda nastínil program čtvrteční schůze, kde by se mělo projednávat vydání Andreje Babiše a Bohuslava Svobody, poté by byl prostor pro interpelace. V pátek bude na programu druhé čtení státního rozpočtu.

„Všichni si uvědomujeme, v jak vážné situaci je Ukrajina, proto jsme se rozhodli, že dnešní schůze bude maximálně klidná. Nechceme přidávat do zjitřené atmosféry a dohadovat se ve Sněmovně. Čeká nás projednávání bodů, které vychází i z práce minulé vlády, a jsou implementačního charakteru. Zítra dopoledne budeme projednávat vydání Andreje Babiše a Bohuslava Svobody, odpoledne by mělo být opoziční okénko. V pátek nás čeká celodenní druhé čtení státního rozpočtu. Na příští týden ve čtvrtek svoláme mimořádnou schůzi ke třetímu čtení,“ řekl předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

Marek Benda
předseda poslaneckého klubu PČR
předseda regionálního sdružení ODS Praha

Více o autorovi