Mgr. Miroslav Skalník

člen regionální rady
1. místopředseda oblastního sdružení

Životopis

Narodil jsem se 6. prosince 1989 v Jihlavě a od svých 9 let bydlím Pohledci, místní části Nového Města na Moravě. Zde jsem vystudoval všeobecné gymnázium a navázal studiem historie, politologie a následně i učitelství historie a ZSV na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po ukončení studia jsem pracoval pro město Žďár nad Sázavou v oblasti marketingu a cestovního ruchu, nyní pracuji jako pedagog ve žďárské pobočce Výchovného ústavu Velké Meziříčí.

V dubnu letošního roku jsem se oženil a doufám, že v budoucnu přibudou do naší rodiny i děti.

Od dětství mám rád historii, mé studium pro mě tedy bylo hlavně naplněním dětského snu. I proto jsem ihned po dosažení 18 let vstoupil do žďárské SHŠ Flamberg, se kterou vystupuji na hradech a zámcích, městských slavnostech i jinde v kostýmu šermíře a kanonýra z třicetileté války a občas i jako kavalír vrcholného baroka. O vojenských dějinách píši pravidelně články do různých časopisů.

Srdcovou záležitostí je pro mě i služba v Aktivních zálohách Armády České republiky, kde aktuálně zastávám funkci velitele čety v jihlavské krajské rotě. Věřím, že tak budu schopen lépe pomoci naší zemi, pokud by to skutečně potřebovala.

Při novoměstských zimních sportovních svátcích pravidelně pomáhám na tiskovém středisku, pro Nové město jako takové pracuji bez nároku na honorář jako člen kulturní a společenské komise.   

Ve volných chvílích trávím čas tím, že pomáhám se správou rodinného majetku, zejména lesa. Práce v něm je velmi poučná i pro každodenní život. Když kácíte strom, těžíte z práce předků. Když naopak malý stromek sázíte, je jasné, že Vás už jeho dřevo nezahřeje. V tomto duchu přistupuji i k politice - měla by být činěna s respektem k těm, co tu byli před námi a s myšlenkou na ty, co přijdou po nás.

Do ODS jsem vstoupil teprve nedávno, na počátku roku 2015, abych pomohl s její obnovou. Věřím totiž, že když máme pocit, že se věci ve společnosti nevyvíjejí tak, jak by měly, je naší morální povinností s tím zkusit něco dělat.A tak to zkouším. Momentálně jako lídr kandidátky ODS v Novém Městě v komunálních volbách 2018.

Články (2)

Další články