Předseda Vystrčil hostil v Telči téměř 700 sborů dobrovolných hasičů u příležitosti 160. výročí od jejich založení

15. června 2024
Předseda Vystrčil hostil v Telči téměř 700 sborů dobrovolných hasičů u příležitosti 160. výročí od jejich založení

(www.senat.cz) Pod záštitou předsedy Senátu Miloše Vystrčila se v Telči konaly oslavy 160. výročí od založení prvního českého sboru dobrovolných hasičů. Akci uspořádalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Kromě předsedy horní komory se oslav zúčastnil také předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

„Na historickém náměstí v Telči jsme dnes hostili setkání historických praporů sdružení dobrovolných hasičů. Součástí bylo dekorování 694 historických praporů stuhou a je pro mě velkou ctí, že jsem navíc poprvé v historii mohl 13 krajských historických praporů dekorovat Stuhami předsedy Senátu “ uvedl šéf horní komory Miloš Vystrčil.

„Práce dobrovolných hasičů si velmi vážím. Nepřispívají totiž jen k ochraně zdraví a životů, ale podílejí se i na rozvoji společenského života v obcích a městech,“ doplnil předseda Senátu.

Stuhy předsedy Senátu Parlamentu České republiky se udělují skupinám nebo jednotlivcům za ochranu zdraví, majetku nebo životů lidí. Celkově si celostátní setkání nenechalo ujít téměř 5 tisíc dobrovolných hasičů, jednotlivé sbory si s sebou přivezly buď své originální historické prapory, či jejich repliky. Na jejich dekorování stuhou se podílel i předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra, který je zároveň náměstkem starostky Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Dobrovolní hasiči jsou s více než 360 tisíci členy největší zájmovou organizací v republice. Dlouhodobě se podílejí také na činnosti ve veřejném neziskovém sektoru, udržují společenský a kulturní život v obcích a podporují vzdělávání jak mladých hasičů, tak veřejnosti.

Předseda horní komory Miloš Vystrčil má k tématu hasičství blízko. V minulosti v této oblasti podnikali jeho předci, kteří v Telči vyráběli hasičské stříkačky „vystrčilky“.

Miloš Vystrčil

předseda Senátu PČR

Zdeněk Nytra

předseda senátorského klubu ODS a TOP 09