Proč se podceňovat? Určitě máme na víc
6. března 2018

Martin Major: Proč se podceňovat? Určitě máme na víc

(Olomoucké listy) Mrazy sevřely republiku, jak obvykle píší naši novináři, když teplota po více než dva dny zůstane aspoň kousek pod nulou, a my v teple domovů přemýšlíme, co nás čeká. Při všem tom zimním přemýšlení a rozjímání jsme mohli v únoru sledovat i zajímavé sportovní boje na zimní olympiádě. A kupodivu se nám i díky fenomenálnímu úspěchu jedné z reprezentantek naskytlo i jedno ponaučení.

Pohled na Ester Ledeckou v cíli super obřího slalomu byl nezapomenutelný. Její překvapení ze zlaté medaile bylo patrné, stejně jako chabá důvěra komentátora i jeho hosta ve studiu ČT v šance naší lyžařky. A vidíte, stoicky klidný, až chladný komentátor ani nepoznal, že právě komentuje jízdu, která vstoupí do dějin. Ani sama jezdkyně dlouho svému úspěchu nevěřila. Zlatá jízda ukázala, jak si občas málo věříme.

I v Olomouci je toho teď opravdu hodně před námi, přičemž pomyslným super obřím slalomem mezi všemi plány jsou protipovodňová opatření. A kdeže je souvislost s výše uvedeným úspěchem a projevy malé sebedůvěry? V tom, že se na celou akci dopředu dívá mnoho z nás především s obavami a černými myšlenkami. Ano, bude to náročné, těžké, únavné a otravné, když se budou bourat mosty, stavět nové, rozšiřovat koryto řeky a podobně… Ale bude to největší akce v dějinách Olomouce zaměřená na ochranu města! A současně to bude největší proměna nábřeží ve prospěch veřejnosti za desítky let! Obdobně velkou investici do bezpečí nám může většina měst závidět.

Tak se nebojme a pojďme do toho odvážně i s důvěrou. Nakonec i ta podceňovaná česká olympijská výprava přivezla druhý nejvyšší počet medailí v historii. Stačí si věřit.

JUDr. Martin Major, MBA
1. náměstek olomouckého primátora

Více o autorovi

Štítky:
komentář