Jan Dekický

místostarosta městské části
člen regionální rady
předseda místního sdružení

Životopis

Hned od startu v roce 1980 žiji v Ostravě, od letoška ženatý, dětí celkem 2 a 1/3. Po gymnáziu jsem začal studovat ekonomii na VŠB, žel práce mi byla přednější a tak jsem studium nedokončil. Mám za sebou obchodní i podnikatelské zkušenosti z reklamy, poté jsem nastoupil jako řadový obchodník do ostravské pobočky velkoobchodu s IT a než jsem se po pár letech vrátil zpátky k podnikání, byl jsem šéfem této pobočky, která se mezitím stala z popelky druhou největší v rámci naší skupiny. Dva roky jsem podnikal v IT až shodou nešťastných okolností, kdy v průběhu volebního období odešla naše porubská místostarostka pro školství, jsem nastoupil na její místo a dalších 6 let jsem rozvíjel porubské školství, kulturu a sport. Povedlo se opravit všechny školky a většinu škol, spustil jsem projekt otevřených hřišť u škol a školek, získali jsme titul obec přátelská rodině, na porubský bulvár jménem Hlavní třída jsem přitáhl pořadatele celé řady různých závodů pro profíky i hobíky a za ty roky jsem podpořil i mnoho kulturních akcí. Postavili jsme nový skatepark a do Poruby přetáhli několik základních i středních škol. Celých 6 let jsem se řídil heslem dávat porubákům příležitost a ne jim řídit život.

Dneska z opozice sledujeme, jak babišovci se socdem a lidovci rozjíždí dotace pro dotace, heslo bude líp překládají jako bude líp pro nás a naše kamarády a krok za krokem zavádějí různá omezení a zvyšují byrokracii, byť se nám celou řadu nesmyslů naštěstí podařilo zastavit. Já osobně jsem se vrátil k businessu a opět se živím svým podnikáním a postupně dostudovávám právničinu.

Kraj po dvou obdobích vlády komunistů light s těmi kovanými komand neudělal ani krok dopředu, úřednicky jen pokračují v trendech, které nastavil kraj pod vedením E.T., ať už jsou to integrovaná výjezdová centra, nabalování firem na námi přitáhnutý Hyundai nebo dostavba komunikací podle našeho generelu. Dost málo za osm let práce. Tento kraj potřebuji znovu nastartovat, jak se to povedlo po radikálním útlumu těžkého průmyslu. Po téměř čtrnácti letech v politice jsem přesvědčený, že u změny, kterou tento kraj potřebuje, dokážu být přínosem.

Články (1)

Další články