Mgr. Radek Kaňa

krajský zastupitel
starosta obce
člen regionální rady
předseda oblastního sdružení
předseda místního sdružení

Střední /305
747 15  Šilheřovice

Životopis

Narodil jsem se v roce 1978 v Opavě, část svého dětství jsem prožil v Havířově, od roku 1988 žiji v Šilheřovicích. Při studiích jsem působil jako delegát cestovní kanceláře z Ostravy-Vítkovic v Chorvatsku a Černé Hoře. Po vystudování přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity jsem vyrazil na zkušenou do Londýna. Z původně plánovaných šesti měsíců se stalo krásných šest let v tomto „pupku“ světového dění. Pracoval jsem tam jako středoškolský učitel matematiky a fotbalový trenér na střední sportovní škole. Navíc, člověk procestoval půlku světa, poznal odlišné kultury, lidové obyčeje a zvyklosti.

Po návratu ze zahraničí v roce 2010 jsem se stal místostarostou, k tomu jsem vyučoval na střední škole v naší obci a působil i u mládežnických fotbalových celků v Baníku Ostrava a později i v SFC Opava. Jsem velmi rád, že po všech svých cestách jsem se šťastně oženil a poznal krásu toho být rodičem. Nyní jsem druhé volební období starostou. Těší mě, že své poznatky mohu také plně využívat jako předseda Komise pro regionální rozvoj, obnovu venkova a cestovní ruch Moravskoslezského kraje a poradní skupiny Vzdělanější a zaměstnanější region. Velmi si vážím zvolení do orgánu rady Euroregionu Silesia, jehož náplní je podpora a realizace česko-polské spolupráce v příhraničním regionu Slezska a Moravy.

Členem ODS jsem od roku 2009, aktuálně předsedám opavské oblasti.

Jsem připraven být silným hlasem v zastupitelstvu Moravskoslezského kraje a přiložit ruku k dílu tak, aby se vytvořili co nejlepší podmínky pro spokojený život občanů.