MUDr. Martin Kuba

člen výkonné rady
předseda klubu krajských zastupitelů
zastupitel statutárního města
zastupitel města
předseda regionálního sdružení
expert pro průmysl a obchod

Životopis

MUDr. Martin Kuba

Narozen 9. 4. 1973 v Českých Budějovicích. V roce 2002 úspěšně ukončil Lékařskou fakultu UK Praha, od roku 2002 působil jako lékař Zdravotnické záchranné služby v Jižních Čechách a anesteziolog na oddělení kardiochirurgie ARO českobudějovické nemocnice. V letech 2006-2010 byl členem rady města České Budějovice. V letech 2008-2011 vykonával funkci 1. náměstka hejtmana Jihočeského kraje se zodpovědností za regionální rozvoj, dopravu a evropské záležitosti. A následně 2011-2013 působil ve funkci ministra průmyslu a obchodu Vlády České republiky.

V současné době je zastupitel a předseda zastupitelských klubů ODS v městském i v krajském zastupitelstvu. Od roku 2008 do současnosti je předsedou jihočeské ODS a členem Výkonné rady ODS.

Od roku 2002 je členem ODS. Je ženatý, mezi jeho zájmy patří sport, lyžování, sportovní kynologie.

Nyní se věnuje podnikání, a to zejména v oblasti energetiky. Vybudoval s kolegy úspěšný start up OIG POWER s.r.o., kde vyvinuli a vyrábí produkt BatteryBox. Jedná se o zařízení pro akumulaci a chytré využití energie z obnovitelných zdrojů v objektech. Společnost za něj získala světovou inovační cenu v roce 2018 a řadu dalších ocenění.

Články (239)

Další články