MUDr. Martin Kuba

člen výkonné rady
hejtman
radní statutárního města
předseda regionálního sdružení

Životopis

MUDr. Martin Kuba

Narozen 9. 4. 1973 v Českých Budějovicích. V roce 2002 úspěšně ukončil Lékařskou fakultu UK Praha, od roku 2002 působil jako lékař Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje a anesteziolog na oddělení kardiochirurgie ARO českobudějovické nemocnice. V letech 2006–2010 byl členem Rady města České Budějovice. V letech 2008–2011 vykonával funkci 1. náměstka hejtmana Jihočeského kraje se zodpovědností za regionální rozvoj, dopravu a evropské záležitosti. A následně 2011–2013 působil ve funkci ministra průmyslu a obchodu Vlády České republiky.

V současné době je zastupitelem a předsedou zastupitelských klubů ODS v městském i v krajském zastupitelstvu. Od roku 2008 do současnosti je předsedou jihočeské ODS a členem Výkonné rady ODS.

Od roku 2002 je členem ODS. Je ženatý, mezi jeho zájmy patří sport, lyžování, sportovní kynologie.

Nyní se věnuje podnikání, a to zejména v oblasti energetiky. Vybudoval s kolegy úspěšný start-up OIG POWER s.r.o., kde vyvinuli a vyrábí produkt Battery Box. Jedná se o zařízení pro akumulaci a chytré využití energie z obnovitelných zdrojů v objektech. Společnost za něj získala světovou inovační cenu v roce 2018 a řadu dalších ocenění.