Mgr. Martin Baxa

místopředseda strany
poslanec PČR
krajský zastupitel
primátor
předseda regionálního sdružení
místopředseda oblastního sdružení
expert pro místní rozvoj

náměstí Republiky 1/1
301 00  Plzeň – Vnitřní Město

Životopis

Mgr. Martin Baxa

Narodil se v Plzni, kde v letech 1990 až 1994 vystudoval gymnázium.

Vysokoškolské vzdělání získal na Masarykově univerzitě v Brně v oboru učitelství dějepisu a zeměpisu pro střední školy. Učitelství je jeho srdeční záležitost, vyučoval zeměpis na gymnáziu na Mikulášském náměstí v Plzni až do svého zvolení poslancem, i při svých veřejných funkcích si vždy udržoval ve škole malý úvazek.

Do ODS vstoupil v roce 1999, za kterou pak úspěšně kandidoval v komunálních volbách v roce 2002 a stal se plzeňským zastupitelem. V letech 2004–2008 vykonával funkci radního Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče. Po komunálních volbách v roce 2010 byl zvolen nejmladším primátorem v historii města Plzně. Po volbách v roce 2014 zastával post 1. náměstka primátora města Plzně pro oblast kultury, turismu, památkové péče a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Od roku 2017 je poslancem Parlamentu České republiky a od roku 2018 je opět primátorem západočeského města.

Je též předsedou správní rady zapsaného ústavu Plzeň 2015, který úspěšně realizoval titul Evropské hlavní město kultury.

Je ženatý, mezi jeho koníčky patří literatura, historie, architektura a výtvarné umění.

Články (137)

Další články