Mgr. Martin Červíček, brig. gen. v. v.

člen výkonné rady
senátor PČR
hejtman
zastupitel obce
předseda oblastního sdružení
expert pro bezpečnost

Životopis

Mgr. Martin Červíček, brig. gen. v. v.

Narozen 3. 4. 1972 v Náchodě. Vystudoval obor bezpečnostně právní a sociální pedagogiku na Policejní akademii a obor sociální pedagogika také na Univerzitě Hradec Králové.

26 let – od roku 1990 až do roku 2016 pracoval u Policie České republiky, kde zastával převážně manažerské pozice a svou kariéru u bezpečnostních sborů zakončil v pozici policejního prezidenta.

V roce 2016 se stal členem ODS a po krajských volbách téhož roku, v nichž byl lídrem kandidátky Občanské demokratické strany, 1. náměstkem hejtmana Královéhradeckého kraje s gescí pro dopravu a silniční hospodářství. Tuto funkci vykonává doposud.

Na podzim roku 2018 zvítězil v senátorských volbách za obvod č. 47 – Náchodsko, stal se senátorem a současně 1. místopředsedou senátorského klubu ODS. V Senátu Parlamentu ČR je dále členem Organizačního výboru, Ústavně-právního výboru, Stálé komise Senátu PČR pro sdělovací prostředky, Stálé komise Senátu PČR pro Ústavu České republiky a parlamentní procedury a členem Podvýboru pro energetiku a dopravu Senátu PČR. Na počátku roku 2020 byl zvolen předsedou senátorského klubu ODS.

Od roku 2017 je předsedou Oblastního sdružení ODS Náchod a od roku 2018 členem Výkonné rady ODS.

Je ženatý, má dvě děti a celý život se řídí mottem „Kde je vůle, tam je i cesta“.

Články (130)

Další články