Michal Kortyš

člen výkonné rady
senátor PČR
náměstek hejtmana
radní města

Bří Šťastných 1000
570 01  Litomyšl – město

Životopis

Michal Kortyš je politik a podnikatel. Do roku 2014 byl osm let starostou města Litomyšle na Svitavsku. Dnes zastává funkci místostarosty a je členem výkonné rady ODS.

Narodil se 28. června 1962 v Olomouci, kde žil do roku 1981. Jeho rodina pochází z Valašska, kde trávil všechen svůj volný čas a kterému dodnes zůstal věrný. „ Valašsko dodnes zůstává v mé povaze i v mém srdci“, říká s úsměvem. Maturoval na Střední odborné škole jako elektrotechnik. Základní vojenskou službu prožil na letišti v Pardubicích.  Zde se seznámil s manželkou Janou, se kterou se odstěhoval do Litomyšle, kde žije dosud. „Jana a Litomyšl jsou mé celoživotní lásky“, říká naprosto vážně. Ihned po revoluci začal podnikat v oboru elektromontážních prací a jeho firma ELKOR zaměstnává celoročně několik desítek lidí. V roce 2003 získal za své podnikatelské aktivity Cenu města Litomyšle za rok 2002 v kategorii Podnikatel roku.

A jak se dostal do politiky? „Jako podnikatel a nezávislý jsem přijal místo na kandidátce ODS a byl zvolen zastupitelem města“. Mandát obhájil již jako člen ODS a v roce 2006 znovu obhájil post městského zastupitele, tentokrát již v pozici lídra kandidátky. Následně byl zastupitelstvem zvolen starostou města. V roce 2010 nejdříve obhájil post zastupitele města i pozici starosty. Také ve volbách v roce 2014 byl lídrem strany a potřetí získal absolutně nejvíc hlasů ze všech kandidátů. ODS však skončila na druhém místě a Kortyš byl zvolen místostarostou města.

A proč přijal pozici lídra do krajských voleb, do které byl jednomyslně zvolen? „Nelíbí se mi, když do vysoké politiky vstupují lidé bez životních zkušeností a bez praxe z komunální politiky. A doslova mě štve, že občané i živitelé desítek a stovek zaměstnanců to mají stále příliš komplikované. Kontrolní hlášení, elektronická evidence tržeb, zákaz kouření v podnicích, které státu nepatří a mnohé jiné.

A co se tím dá dělat?

Pojďme všichni k volbám a ZJEDNODUŠME TO! 

 

V případě, že mi chcete poslat jakoukoliv připomínku, námět či informaci pro naši předvolební kampaň před podzimními krajskými volbami, můžete tak učinit na stab@michalkortys.cz.

Články (2)

Další články