CNN Prima News: Vláda nemůže pomoci všem. To je sen všech socialistů
31. března 2022

Alexandr Vondra: CNN Prima News: Pomoc nemůže být plošná. To je jen sen všech socialistů

(CNN Prima News) Kromě uprchlické vlny z Ukrajiny zakouší Česko i zvyšování cen. Bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický v souvislosti s tím vyzval vládu, aby více pomáhala českým domácnostem. Pomoc by podle něj měla být plošná. Europoslanec Alexandr Vondra z ODS to ale s ohledem na stav státního rozpočtu považuje za nesmysl.

Celou debatu s Alexandrem Vondrou můžete zhlédnout na CNN Prima News.

Vláda ve středu rozhodla o zvýšení životního a existenčního minima. Částky se od dubna zvýší o deset procent. V návaznosti na to stoupnou některé dávky a vzroste počet rodin, které na ně budou mít nárok. Kabinet tím reaguje na zvyšování cen.

„Vím, že ceny plynu jsou dramatickým zásahem i do života vyšší střední třídy. Plošně ale pomáhat nemůžeme. Je to sen všech socialistů. Podívejte se na stav státního rozpočtu. Vláda na to prostě nemá peníze,“ myslí si Alexandr Vondra.

S tím místopředseda ODS Alexandr Vondra také nesouhlasil. „Zvýšení životního minima a dalších příspěvků v zásadě přesně odpovídá zvýšení ve spotřebním koši. Pokud se inflace bude nadále prohlubovat, vláda může minimum ještě zvýšit. Teď není důvod to dělat,“ řekl Vondra.

Alexandr Vondra
místopředseda strany
europoslanec

Více o autorovi