Litoměřice

#ODS Litoměřice Živě

ODS

ODS Litoměřice aktualizoval(a) úvodní fotku.

otevřít odkaz

ODS

Na včerejším jednání Zastupitelstva města bylo především hlasy koaličních zastupitelů vyhlášeno referendum k otázce litoměřické nemocnice. Referendum se bude konat v pátek 8.11., aby se občané mohli k dané věci vyjádřit co nejdříve Přesně znění otázky a další detaily naleznete v odkazu níže

otevřít odkaz

ODS

Pokud jde o zdravotnictví, nelze přemýšlet pouze v horizontu několika málo let. Je nutné hledat podstatně dlouhodobější řešení. Jsme proto rádi, že s ministrem zdravotnictví, zástupci části zaměstnanců i zástupci části veřejnosti se můžeme shodnout, že případné začlenění naší litoměřické nemocnice do struktury Krajské zdravotní, a.s. je logické, systémové a dlouhodobě stabilní řešení pro zajištění a rozvoj zdravotní péče na Litoměřicku.

otevřít odkaz

ODS

Víte, že město Litoměřice nově nabízí svým obyvatelům zdarma kompostéry? O jejich nákupu rozhodla minulý týden Rada města. Vyšla tak vstříc obyvatelům, aby si mohli sami kompostovat biologický odpad z domácností. Zároveň se jedná o účinný způsob předcházení vzniku odpadu Co udělat, abyste kompostér získali, se dozvíte v článku

otevřít odkaz

ODS

Místopředseda litoměřické ODS a europoslanec Alexandr Vondra zamíří v Evropském parlamentu do výboru pro životní prostředí. Pro Litoměřice i ČR je to dobrá zpráva, neboť náš ornitolog tak bude protiváhou extrémním zeleno-socialistickým nápadům a bude tak hájit rozumnou, konzervativní a pragmatickou ochranu životního prostředí, kterou v Litoměřicích prosazujeme už dlouhá léta.

otevřít odkaz

ODS

ODS Litoměřice updated their cover photo.

otevřít odkaz

ODS

Autorka návrhu, Alžběta Kumstátová: „Trikoloru vnímám jako jeden ze silných vizuálních symbolů Sametové revoluce. Nosil jí na klopě skoro každý, včetně mne (tou dobou čerstvé šesťačky). Proto se mi zdála vhodná jako námět pro pomník, připomínající 30. výročí Sametové revoluce. Zvětšení a převedení draperie do pevné formy je výzva, zvlášť v barokním městě, jako jsou Litoměřice. Spínací špendlík spojuje něco, co nedrží dohromady, je roztržené, rozbité. S pohledem na dnešní rozdělenou společnost najednou dostává hlubší význam... Součástí instalace by měl být i nápis na fasádě s datem pražské demonstrace 17.11.1989, která odstartovala další masové protesty, vedoucí k pádu komunistické totality.“ Příspěvky na toto dílo můžete nadále posílat na účet u Fio banky, a.s., č.ú. 2201586510/2010. Sbírka je úředně schválena a bude ukončena k 30.9.2019.

otevřít odkaz

ODS

V Litoměřicích se zase bude vařit PIVO! První část rekonstrukce zchátralého pivovaru je v plném proudu a to díky přispění vládního programu RE:START. Skutečnost, že v čerpání dotací je litoměřická radnice velice úspěšná, dokládá i fakt, že projekt litoměřického pivovaru byl vůbec jediný, který byl v prvním kole této výzvy subvencován! Kdy se mohou milovníci piva těšit na první várku svého oblíbeného moku se dozvíte v článku.

otevřít odkaz

Naši lidé