Ing. Bc. Simona Nesvadbová, Ph.D.,ING-PAED IGIP

zastupitelka městské části
místopředsedkyně oblastního sdružení
předsedkyně místního sdružení

Životopis

Ing. Bc. Simona Nesvadbová, Ph.D., ING-PAED IGIP vystudovala ČVUT v Praze, Fakultu strojní, obor Technika životního prostředí v inženýrském i doktorském studijním programu. Absolvovala vysokoškolská studia Učitelství odborných předmětů a angličtiny. 11 let působila jako učitelka na Smíchovské střední průmyslové škole. V současné době je ředitelkou Střední školy elektrotechniky a strojírenství v Praze 10. Rozvíjí a podporuje odborné vzdělávání, které je důležité pro prosperitu a rozvoj průmyslu naší republiky.

Celý svůj život bydlí na Praze 6 se svou rodinou. Ve volném čase se ráda věnuji aktivitám a procházkám se svým neslyšícím pejskem Bellou, kultuře a cestování. Baví ji cizí jazyky, filmy, historie, věda a technika.

Je členkou ODS od r. 2005. Je dlouholetou zastupitelkou Městské části Praha 6. V současné době pracuje v několika komisích a Výboru pro výchovu a vzdělávání MČ Praha 6 a je předsedkyní Komise pro sociálně právní ochranu dětí. V komunální politice se dlouhodobě věnuje také správě a nakládání s majetkem ve vlastnictví MČ a oblasti školství.

V Poslanecké sněmovně by se chtěla věnovat revizi legislativy ČR za účelem zjednodušení a zlepšení srozumitelnosti zákonů pro občany a zajištění jednoznačnosti významu zákonů. Ráda by se také zasadila o zákonnou úpravu v oblasti sociálně-právní ochrany dětí, které se staly subjektem domácího násilí a úpravu některých ustanovení školské legislativy. Chtěla by se podílet na úpravě znění zákona o digitalizaci tak, aby digitalizace mohla být rychle a kvalitně zavedena ve všech sférách činnosti lidské společnosti.

 

 

 

 

Články (4)

Další články