První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija na návštěvě v Ostravě
23. května 2016

Jakub Unucka: První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija na návštěvě v Ostravě

Moravskoslezská ODS: Nasloucháme aktivním a pracovitým lidem a pomáháme jim.

Pozvání moravskoslezské ODS přijala místopředsedkyně občanských demokratů Alexandra Udženija, aby zde vedla seminář v start-upovém inkubátoru Impact HUB a diskutovala s podnikateli přímo ve firmách.

Návštěvu doprovázeli lídr ODS krajských voleb Jakub Unucka a dvojka kandidátky Vladimír Návrat. „Jsem rád, když konkrétně slyším, co v našem kraji zlepšit. Proto si každého setkání s lidmi, kteří chtějí posunout věci k lepšímu nesmírně vážím. Máme konkrétní program, konkrétní řešení, aby se u nás žilo lépe. Alexandra Udženija se věnuje podpoře podnikání a start-upům, které jsou pro náš kraj klíčové. Jsem rád, že se  s námi o svoje zkušenosti podělila," říká lídr ODS krajských voleb Jakub Unucka, který sám podniká a řídí ostravskou firmu GABEN, která na inovacích založila své know-how.

Podpora zejména mladých podnikatelů a start-upů je dlouhodobým programem ODS . „Obdivuji všechny aktivní lidi, kteří se pouští do podnikání. Právě Start-upy mohou být motorem aplikace nejnovějších technologií a tím pádem budoucího ekonomického růstu např. po vzoru Izraele a dalších menších zemí velikosti ČR. Z vlastní zkušenosti také vím, jak je to v dnešní době těžké: vláda pořád přichází s novými nápady, jak znepříjemnit život a omezit svobodu. Dnes jsem potkala úžasné mladé lidi, kteří jsou plní nadšení a odhodlání, mluvili jsme ale i o tom, co je brzdí: zbytečné papírování, vysoké daně, špatně nastavené vzdělávání. Pracuji na tom, aby to bylo lepší,“ řekla Alexandra Udženija.

Ing. Jakub Unucka, MBA

Ing. Jakub Unucka, MBA

předseda oblastního sdružení
neuvolněný místostarosta města

Více o autorovi