Mgr. Veronika Vošická Buráňová

místopředsedkyně regionálního sdružení
předsedkyně oblastního sdružení
místopředsedkyně místního sdružení

Životopis

K mým velkým zálibám patří historie. Díky sestavování rodokmenu naší rodiny jsem zjistila, jak složitá byla cesta mých předků právě do Havlíčkova Brodu. Dnes jsem velice ráda, že jejich volba padla právě na toto krásné město. Mateřská školka, škola i první pracovní zkušenosti, to vše je s ním spojeno. I dnes, když se vracím z pracovních cest, miluji ten pohled na rozprostřené město. 

Narodila jsem se v květnu roku 1991 právě v Havlíčkově Brodě. Dětské roky jsem prožila nejvíce po boku mého dědy, který mne často brával do drážního depa na vlaky. Po přestěhování se na sídliště Výšina jsem začala navštěvovat zdejší základní školu. Už tehdy k mým oblíbeným předmětům patřil dějepis a občanská výchova. Matematika a fyzika mne naopak trápily, ale dnes se k nim ve své práci vracím a zpětně dávám za pravdu všem učitelům, kteří nám tvrdili, že jsou to vědy jasné a neošálitelné. Při nástupu na střední školy jsme byly první ročníky s jednou možností podání přihlášky. Zároveň jsme patřili k těm nejpočetnějším. Z tohoto důvodu má první volba padla na gymnázium v Humpolci, které jsem následně i vystudovala. I zde pokračoval můj zájem o historii a dokonce jsem se zapojila do soutěže, která mne vrátila ke kořenům mé rodiny ještě hlouběji. I přes zájem v historii, jsem se během posledního roku studia rozhodla pro další vysokoškolské vzdělání dálkovou formou. Jedním z mých cílů byla práce u Policie ČR, ale osud tomu chtěl jinak. V roce 2010 došlo k zastavení náborů. Bylo třeba najít adekvátní alternativu. Dlouhé přemýšlení to však nebylo. Od dětských let jsem se ráda věnovala motorismu a motorsportu. Nabídka práce přijímacího servisního technika autorizovaného dealerství tedy zněla více než lákavě. Na začátku jsem musela překonat některé znalostní mezery, ale po několika měsících jsem se zde cítila doslova jako ryba ve vodě. Ráda jsem se sebevzdělávala a této záliby nakonec vyústilo založení vlastních motoristických stránek pod vedením ženy. 

Během pracovního života se mi podařilo složit státní zkoušky a úspěšně získat magisterský titul v oblasti sociální práce. 

K pracovním pozicím, které mne velice obohatily z hlediska zkušeností i s komunální politikou, nepochybně řadím vedení sportovního zařízení města Přibyslav. I když pro mne tato práce byla částečným únikem od automobilů, po čase jsem sama zjistila, že mi tento obor velice chybí. Zkusila jsem tedy novou výzvu. Postavit se do pozice koordinátorky dopravní prevence vyžadovalo velké množství znalostí z různých oblastí, ať už schopnost vést svůj čas, povědomí o pravidlech silničního provozu i schopnost mediální komunikace. Výběrové řízení jsem vyhrála a dnes s odstupem dvou let jsem schopna říct, že je to pro mne skutečně vysněná práce se spoustou zkušeností, zážitků i kontaktů. 

Od roku 2014 jsem vdaná a dosavadně největším oceněním vztahu je narození dcery Valerie. 

Volného času v současné chvíli zbývá jen zlomek. Péče o dceru a práce mi zabírají většinu dne. Když už dostanu možnost doslova "utéct", ráda usednu na koně a vyjedu si do přírody. K mým největším zálibám však patří moderování různých akcí od maturitních plesů začínaje, přes motoristické akce, až po důvěru provést lidi posledním rozloučením s blízkou osobou. Zejména poslední zkušenost mi do života dává empatii i nadhled. Velmi úzké setkání se smrtí mne naučilo vážit si zdraví, rodinných vztahů i všedních dnů. 

Proč kandiduji

Myslím si, že i na komunální úrovni by měl zaznívat hlas mladé generace voličů. V živé paměti mám studium na vysoké škole, zařizování bydlení i situaci mladé rodiny s dítětem. Městu a voličům nabízím poctivé jednání a dobré komunikační schopnosti. Díky znalostem ze studia bych ráda podporovala paliativní péči v Havlíčkově Brodě a z hlediska mého povolání bych ráda stála u zrodu nového dětského dopravního hřiště. Mám ráda slušné vystupování, kultivovaný projev a racionální řešení.