Senátorský klub ODS a TOP 09: Miloš Vystrčil obhájil post předsedy Senátu
11. listopadu 2020

Senátorský klub ODS a TOP 09: Miloš Vystrčil obhájil post předsedy Senátu

(www.ods.cz) Senátoři dnes volili nové vedení Senátu pro 13. funkční období. Předsedou Senátu zůstává Miloš Vystrčil, který získal 73 hlasů ze 77. Funkci jednoho ze čtyř místopředsedů Senátu bude zastávat Jiří Oberfalzer. Miloš Vystrčil si přeje, aby Senát byl pod jeho vedením transparentní, slušný a aby nadále fungoval jako pojistka české demokracie.

„Dnes si připomínáme den válečných veteránů, svátek svatého Martina a také jsme zvolili vedení Senátu. Přál bych si, aby byl Senát v budoucnu čitelný, transparentní, srozumitelný a slušný. Přesně tímto způsobem dnešní schůze probíhá. Mám z toho velmi dobrý pocit, protože právě takto má vypadat služba občanům a takovým způsobem by se, dle mého názoru, měli politici chovat. Velmi se těším na spolupráci s kolegyněmi senátorkami a kolegy senátory. Mým prvním místopředsedou zůstane Jiří Růžička, se kterým jsme již v minulém období spolupracovali. Také jsme se domluvili, že budeme pracovat na tom, aby Senát byl stabilní institucí, ochráncem svobody a demokracie a postupně se stával i institucí moderní, která vnímá nastupující trendy a je schopná se jim přizpůsobit,“ uvedl předseda Senátu Miloš Vystrčil.

„Pozice člena předsednictva Senátu je zejména reprezentační. Reprezentujeme Senát na veřejnosti, protože pokud jde o politické postoje, to činí každý senátor sám za sebe a podle svých preferencí. Shodli jsme se při jednání i při volbě, že chceme především podporovat předsedu Senátu Miloše Vystrčila a přispět k tomu, aby byl Senát vnímán jako důstojná a slušná instituce,“ doplnil místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer.

„Jsem rád, že v Senátu se dohody plní i bez formálních podpisů. Věřím, že takováto spolupráce bude fungovat i nadále,“ v závěru dodal předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.