11. února 2024

O korespondenční volbě jsme s opozicí připraveni jednat, řekl Marek Benda v Otázkách Václava Moravce

(ČT 1) Šéf poslanců ODS Marek Benda je připraven sednout si se členy opozice a projednat podobu korespondenční volby. Řekl to v pořadu Otázky Václava Moravce. Jednání může být podle něj svoláno.

Celou debatu s Markem Bendou můžete zhlédnout na ČT.

„Jsem připraven hledat jakékoliv zabezpečovací mechanismy, aby někdo neměl pocit, že se tam může podvádět,“ prohlásil ke korespondeční volbě Marek Benda.

Benda řekl, že druhé čtení návrhu zákona o korespondenční volbě by mělo proběhnout začátkem dubna a že dohodu musí koalice s opozicí nalézt do té doby.

Dodal, že by jednání o korespondenční volbě s členy opozice měl svolat ministr vnitra Vít Rakušan, prý mu to sám připomínal. „Myslím si, že se tak v příštím týdnu stane,“ uvedl Benda.

Vyšetřování policie při střelbě na FF UK

Benda komisi odmítá s tím, že politici by měli počkat, až událost prošetří příslušné orgány a zveřejní své závěry. „Je to začerněné proto, protože tam probíhají nějaká šetření Generální inspekce bezpečnostních sborů, která dostala informace, ta to má vyhodnotit. A teprve na základě toho, jestli padnou nějaká trestní oznámení nebo nepadnou trestní oznámení, tak se zbytek nepochybně odčerní a dá se k dispozici bezpečnostnímu výboru,“ prohlásil Benda. „Myslet si, že dokážeme vyšetřovat jako poslanci lépe než odborníci, kteří mají přístup do všeho, mi připadá trochu naivní,“ dodal předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

Marek Benda

předseda poslaneckého klubu PČR
předseda regionálního sdružení ODS Praha