26. dubna 2016

Martin Červíček: "Modří vědí ..."

A modří vědí… Nikoliv, že nevědí, jak uvádí nadpis sobotního článku v Lidových novinách komentující 25 let ODS.

O tom, že vědí a znovu vstupují výrazně na naši politickou scénu, svědčí i samotný fakt, že otázce minulosti i současnosti věnovaly noviny celé dvě strany.

Ano, ODS si skutečně prošla situacemi nejen příjemnými, ale i velmi nepříjemnými a v jednu chvíli dokonce málem smrtícími. Naštěstí dokázala vyvinout určitou míru sebereflexe, a to ji pomohlo a pomáhá opět stoupat a jenom doufám, že se znovu stane pevnou a jedinou skutečně pravicovou stranou na naší politické scéně.
Minulost je ovšem pro ODS nesmírně důležitá. Můžeme se z ní nejenom poučit, ale hlavně musíme navázat na dobré věci, které se prokazatelně nám jako pravici při vedení země podařily.
Na věci, které měly základ v politických principech ODS, na věci, které byly pro Českou republiku důležité a nepodléhaly populistickým náladám. Hlavně se ale musíme stát srozumitelnou alternativou různým nesmyslům, které dnes podle svých rozličných nálad vytahují různé politické elity. A je mi vlastně jedno, jestli se teď bavíme o politických elitách hnutí ANO a nedávno předtím jsme se trápili ve společnosti Věcí veřejných.
První příležitost máme v krajských volbách, musíme zabránit dalšímu pokračování jakýchkoliv podob vlád komunistů. Musíme přesvědčit i voliče hnutí ANO, že jedině my se vracíme k principům pravicového způsobu vládnutí a že už nikdy nebudeme měnit názory podle toho, jak se to zrovna bude hodit. ODS musí být srozumitelný protipól nápadům levice a hnutí ANO, které se tváří, že je pravicově smýšlející.
Prostě pojďme si nejenom říci, že nám stávající procenta podpory nestačí, ale pojďme přesvědčit větší část voličů, aby nám opět začala věřit, že to co říkáme nakonec i prosadíme bez kompromisů, které se neslučují s naším přesvědčením

Brig.gen.v.v. Mgrr. Martin Červíček

Brig.gen.v.v. Mgrr. Martin Červíček

lídr kandidátky do krajských voleb 2016

Více o autorovi