6. prosince 2019

Dopis náměstka Sixty dokončil privatizaci státu hnutím Agrofert

(www.ods.cz) Státní zemědělský intervenční fond se rozhodl i nadále proplácet část evropských dotací společnosti Agrofert. A to i přesto, že auditní závěr Evropské komise konstatuje, že vyplácení těchto dotací je protizákonné. K dalšímu proplácení dotací také vyzval náměstek MMR Jan Sixta.

„Státní zemědělský intervenční fond nejedná v zájmu občanů České republiky, ale v zájmu jediné firmy. Příčinou je obsazení dozorčí rady SZIF zástupci hnutí ANO. Dva z pěti členů dozorčí rady jsou poslanci hnutí ANO, dalším členem je bývalá členka představenstva Agrofertu a předsedou dozorčí rady komunistický poslanec,“ uvedla europoslankyně a předsedkyně Spolku pro obnovu venkova Veronika Vrecionová.

„Odmítání zveřejnění auditní zprávy a tedy informování státní organizace o tom, že se dotace firmě Agrofert vyplácí neoprávněně, je podle mého názoru cíleným krokem k tomu, aby se alespoň část dotací stihla ještě vyplatit. Dopis náměstka MMR Jana Sixty je dovršením privatizace státu hnutím Agrofert. Požadujeme okamžité zastavení vyplácení všech dotací a vrácení těch, které byly vyplaceny od nabytí účinnosti zákona o střetu zájmů,“ dodala Vrecionová.

Veronika Vrecionová

poslankyně EP
expertka pro zemědělství a venkov