Mgr. Marek Kudela

člen oblastní rady
místopředseda místního sdružení

Životopis

Celý svůj život žiji v Ostravě, kde jsem se také v roce 1987 narodil. Před dvěma lety jsem úspěšně dokončil Fakultu veřejných politik Slezské univerzity v Opavě, na které jsem vystudoval politologii a moderní dějiny. Přestože jsou obě oblasti mým koníčkem, nevydal jsem se tímto směrem. A tak jsem na podzim roku 2015 založil značku Felini Chocolat – český internetový obchod specializující se na prodej vysoce kvalitní čokolády a produktů z ní vyrobených. S přesvědčením, že čokoláda není jen fialová, jsem se rozhodl jít vlastní zajímavou cestou.

Do ODS jsem vstoupil v roce 2009 a postupně prošel od nejnižších pozic k funkci místopředsedy porubského sdružení. V roce 2014 jsem byl poprvé zvolen do zastupitelstva městského obvodu Poruba, i když první praktické zkušenosti jsem získal jako člen Komise pro kulturu, sport a volný čas již předchozí volební období. Právě tyto oblasti jsou mi nejbližší a stejně jako v místní politice chci přispět k jejich rozvoji i v kraji. V současnosti působím v komisi letopisecké, kontrolním výboru a redakční radě měsíčníku PRIO.

K životu i obchodu přistupuji s pokorou a slušnosti a zejména s vírou v individuální zodpovědnost. Proto jsem vstoupil do ODS a kandiduji do zastupitelstva kraje. Moravskoslezský kraj má obrovský potenciál, proto je nutné přestat žít v komplexu méněcennosti a správně jej využít. Musíme mít jasnou vizi a nastavit si laťku hodně vysoko. A pokud jí nedosáhneme, tak se k ní alespoň přibližme. Pořád uděláme více pro rozvoj našeho kraje, než bylo učiněno doposud.