30. března 2017

Zhasne koalice Adriany Krnáčové Prahu, aby na ten nepořádek nebylo vidět?

(www.idnes.cz) Podobně asi uvažuje koalice ANO, ČSSD, Zelení, STAN a Lidovci a tak pouliční osvětlení nově nikdo nespravuje. Adriana Krnáčová ani nepřipustila tento problém na program jednání Zastupitelstva.

Přitom veřejné osvětlení v Praze k dnešnímu dni nemá správce. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže tento týden zakázal plnění zakázky na správu veřejného osvětlení, kterou uzavřela Praha s TCP. Zákaz má začít platit za půl roku.

Nikdo neví, co se za půl roku stane. Opravdu to bude koalice Ano, ČSSD, Zelených, Lidovců a Stanu, která Prahu zhasne?

Tato koalice loni zrušila veřejnou soutěž na zakázku na další správu osvětlení. Následně svěřila zakázku jí vybrané firmě. Bez soutěže, bez výběrového řízení. Po dvou a půl letech vládnutí se už Adriana Krnáčová nemůže vymlouvat na minulé primátory. Je to čistě zodpovědnost její vlády.

Často primátorku kritizuji za to, že její vláda pro Prahu nic nedělá.

Možná bych za to nicnedělání spíš měl děkovat, protože pokud něco současná vláda vymyslí, skončí to průšvihem. Záchranka, Lítačka, Škodův palác, Pražské hřbitovy, parkovací zóny, metropolitní plán, IPR. A to jsem určitě ty průšvihy nevyjmenoval všechny.

A teď veřejné osvětlení.

Když byly mé dcery malé, nevěděly,jakvěci fungují. A tak je rozbíjely. Stejně tak Praze nerozumí současná koalice. Tak Prahu devastuje.

Andrej Babiš rád o minulosti mluví jako o Matrixu. Nevím, co tím myslí.

Matrix je podle mě super film. S dobrým koncem. Nakonec se v něm Neo hezky vypořádal s agentem Smithem. Dobro vyhrálo nad zlem.

Když se dívám na to, co pro Prahu dělá současná koalice, napadají mě názvy jiných filmů.

U nás v Kocourkově. Blbý a blbější. Nebo, v souvislosti s osvětlením, Padesát odstínů temnoty.

Já nechci, aby v září v Praze světla zhasla. Ani nikdy jindy. Chci Prahu plnou světel a života.

Současná koalice politických trafik mi s tím ale nepomůže. Jediné co umí, je držet se navzájem v dozorčích radách. Pro Prahu nejen nedělá vůbec nic, ale svou neschopností ji doslova zhasíná.

 

 

Zdroj:http://filiphumplik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=596079

Filip Humplík

předseda RS ODS Praha
zastupitel hl. m. Prahy

Štítky:
komentář