ODS v Kolíně má nové vedení
14. listopadu 2018

ODS v Kolíně má nové vedení

Místní sdružení ODS Kolín si zvolilo nově vedení. Předsedou se stal Michal Zapletal, místopředsedou David Schiller, pokladníkem Radek Pohořelický a členy byli zvoleni Miroslav Němeček a Jan Mayer.

Občanští demokraté v říjnových komunálních volbách v Kolíně získali 4,18 % hlasů, vítězná Změna pro Kolín 62,8 %. Účast ve volbách byla 43 %, tedy o 7 % nižší, než je průměr ve Středočeském kraji. „ODS se v Kolíně stane opozicí přicházející s alternativami k dominující Změně. Chceme přesvědčit jak voliče, tak nevoliče, že volba ODS je správnou cestou, jak zvrátit dlouholetý monopol Změny,“ uvedl nově zvolený předseda Michal Zapletal.

Nové vedení ODS je poskládáno ze zkušených lidí napříč obory, kteří v nich něčeho dosáhli a jsou připraveni pracovat pro město. ODS bude přicházet s řešeními, jak pomoci městu. Bude například i nadále prosazovat plán z volebního programu na zavedení přímého autobusového spojení do průmyslové zóny v Ovčárech, aby se ulevilo dopravě v Kolíně. „Přímé autobusy do zóny zůstávají jediným řešením hrozícího dopravního kolapsu během chystané opravy nového mostu,“ dodal místopředseda kolínské ODS David Schiller.