Ing. Jaroslav Vymazal

zastupitel statutárního města

Masarykovo náměstí 97/1
586 28  Jihlava
Česká republika

Životopis

Po ukončení gymnázia jsem se vyučil elektromechanikem rozvodných zařízení a následně absolvoval Elektrotechnickou fakultu VUT v Brně, kde jsem později také dokončil studium na katedře pedagogiky. V letech 1983–2006 jsem působil jako pedagog odborných předmětů, zástupce ředitele a ředitel na střední odborné škole.

V roce 2003 jsem vstoupil do ODS, o rok později jsem se stal předsedou Místního sdružení ODS Jihlava a v roce 2006 byl zvolen primátorem statutárního města Jihlavy. Tuto funkci jsem zastával do roku 2014 a v současné době pracuji v pozici náměstka primátora pro dopravu a správu realit. V roce 2008 jsem úspěšně kandidoval do krajského zastupitelstva a po 4 roky působil v roli krajského zastupitele. Můj vztah k dopravě se projevuje i tím, že jsem spoluzakladatelem a současně od samého začátku předsedou Dobrovolného svazku měst a obcí „Cyklostezla Jihlava-Třebíč-Raabs“, spoluzakladatelem a rovněž od jejího založení i předsedou Asociace cyklistických měst ČR , od loňského roku předsedou dopravní komise Svazu měst a obcí ČR a členem představenstva Dopraního podniku statutárního města Jihlavy.

Mým velkým celoživotním koníčkem je sport, a to jak v podobě aktivního sportovce, tak i trenéra, rozhodčího, organizátora závodů a předsedy sportovního klubu. V mládežnickém věku to byla především lehká atletika, kde jsem patřil k našim předním překážkářům, později jsem se věnoval triatlonu a úspěšně zvládl několik ironmanů. V současné době rád trávím volné chvíle na kole a přes zimu si s velkou radostí připínám běžky (stal jsem se pravidelným účastníkem Jizerské padesátky). Jako kluk jsem strávil spoustu času v rozlehlém ovocném sadu rodičů, a proto není divu, že mě zahradničení baví, což těší nejen mě, ale i manželčiny rodiče. Máme velkou krásnou rodinu a radujeme se z vnoučat, poslední přírůstek v červenci :).

Kandiduji proto, abych podpořil své kolegy, členy obrozené tradiční pravicové strany, kteří svojí odborností, nadhledem a odpovědností mohou výrazně přispět k efektivnímu rozvoji našeho krásného kraje. Rád bych zúročil své zkušenosti z komunální politiky, především z regionálního rozvoje a dopravy.