Předseda ODS představil pět prioritních reformních politik ODS: daňovou reformu, důchodovou reformu, reformu státu, reformu vzdělávánípolitiku životního prostředí. Podle Petra Fialy „Jsou to priority lidí, zvláště střední vrstvy, priority občanů, kteří pracují, řádně platí daně a poctivě se starají o rodinu. A chtějí stát, který bude malý, levný, chytrý a k lidem přívětivý. Abychom tu my občané nebyli pro všemocný stát, ale stát tu byl pro nás.

Pět reformních priorit ODS reprezentuje naši víru v to, jak má vypadat efektivní stát a naše odmítnutí představy státu, ke které směřují socialisté a komunisté.

Občanská demokratická strana, bude znovu stranou programu a stranou reformy. Reformy pro malý, levný, chytrý a přívětivý stát. Reformy pro jednodušší a nižší daně. Reformy pro důchody dnešních čtyřicátníků a mladších, protože bez reformy jejich důchody prostě nebudou. A současná vláda je zbabělá a neschopná to řešit, protože pro ni je to daleko a neví si s tím rady. Současná vláda tyto lidi klidně hodí přes palubu, jen aby se nemusela namáhat.

Reformy vzdělávání, které lidem otevřou dveře k lepším příjmům a připraví je na budoucnost. Jsme průmyslová země a významná část našich pracovních míst bude v krátkém čase ohrožena robotizací. A my nechceme, aby u nás za chvíli neměli lidé kde pracovat. Aby měli menší hodnotu než roboti.

A pro Občanskou demokratickou stranu je také důležitá i rozumná ochrana životního prostředí. Nechceme přeměnit zemi na výrobní linku nebo jeden lán řepky. Odmítáme módní ekologické kampaně, ale chceme předat krajinu dalším generacím stejně pestrou a zachovalou jako dnes,“ vysvětlil Fiala.