17. dubna 2023

V ODS se sešel programový tým pro spravedlnost, jeho práce vyvrcholí Ideovou konferencí ODS v polovině května

(www.ods.cz) Sídlo Občanské demokratické strany v Truhlářské ulici v Praze hostilo v pátek dílčí ideovou konferenci programového týmu pro spravedlnost. Diskutovanými tématy konference byly zejména agendy trestního práva nebo odpovědnost státních zástupců. Práce programových týmů ODS, ve které společně spolupracují členové strany, experti konkrétních oblastí s dalšími osobnostmi veřejné i komerční sféry, vyvrcholí v květnu během Ideové konference, kterou občanští demokraté pro své členy připravují 13. května v pražském Cubexu.

„Dílčí programová konference nejenže naplnila cíle programového týmu, především ale v členské základně rozvinula důležitou diskusi nad aktuálními nelehkými otázkami v justici. Konkrétní návrhy nezůstanou jen na papíře, mnohé z nich budou do legislativy přímo zapracovány, což pokládám do nejlepší výstup naší práce,“ zhodnotila první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Eva Decroix.

„Občanská demokratická strana v období vzniku samostatné České republiky stála u tvorby základů našeho státu a dnes je zároveň jedinou nepřetržitě zastoupenou stranou v dolní komoře Parlamentu ČR. I díky tehdejším a současným představitelům ODS máme v naší zemi funkční justiční systém, máme na tom velkou zásluhu. Jsem potěšen, jakým způsobem byl i programový tým pro spravedlnost aktivní a plodný,“ řekl ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Občanští demokraté v loňském roce zahájili činnost programových týmů, které do své činnosti zapojují členy vlády, parlamentu, europarlamentu, krajských a místních samospráv, experty a členy ODS. Cílem platformy je vytvářet expertní zázemí uvnitř ODS a komunikovat důležitou agendu nejen uvnitř strany, ale i s veřejností.

Eva Decroix

1. místopředsedkyně poslaneckého klubu PČR
krajská zastupitelka
předsedkyně regionálního sdružení
členka oblastní rady

Pavel Blažek

ministr spravedlnosti
poslanec PČR
předseda regionálního sdružení RS ODS JMK