4. června 2020

ODS: V Karlovarském kraji jdeme do voleb s KDU-ČSL

(www.ods.cz) ​​​​​​​Občanští demokraté postaví v krajských volbách v Karlovarském kraji společnou kandidátku s KDU-ČSL. Lídrem bude Karel Jakobec.

„Spolupracujeme: v Karlovarském kraji jdeme do podzimních voleb s KDU-ČSL. V čele kandidátky stojí Karel Jakobec, dlouhodobě úspěšný starosta a místostarosta Sokolova. Věřím, že lidé naši práci v tomto kraji vidí a dají nám možnost, abychom byli ještě silnější,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Karlovarský kraj je velmi důležitý a v budoucnu ho čeká mnoho změn, například odchod od využívání hnědého uhlí. Proto je důležité, aby tu bylo vedení, které dokáže na tyto změny pružně reagovat. Jsem rád, že KDU-ČSL nabízí do čela kandidátky Oľgu Halákovou, která má za sebou obrovský kus práce v Bečově nad Teplou. Je to velmi kompetentní osoba, která své dlouholeté zkušenosti z komunální úrovně dokáže zúročit i na úrovni krajské,“ vysvětluje předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Spolupráce s KDU-ČSL v našem kraji je logické vyústění snahy o to, aby hlasy středopravicových voličů nezůstaly někde v propadlišti, proto naši společnou kandidátku podpoří také strana Soukromníků. Karlovarský kraj prochází restrukturalizací a my jsme připraveni navázat na stávající práci, kterou jsme pro kraj odvedli, a této výzvy se chopit,“ říká lídr společné kandidátky Karel Jakobec.

„Pro toto volební období jsme se rozhodli, že odsouhlasíme nabídku, která přišla ze strany ODS. Tato nabídka nám dávala největší smysl a věřím, že naše spolupráce bude skvěle fungovat. S lídrem kandidátky panem Jakobcem a všemi ostatními se znám velmi dobře a důvěřuji jim,“ uzavírá lídryně za KDU-ČSL v Karlovarském kraji Oľga Haláková.